Зеленський пояснив, чому Україна – аутсайдер з вакцинації

Зеленський пояснив, чому Україна – аутсайдер з вакцинації

Зеленський пояснив, чому Україна – аутсайдер з вакцинації

Зеленський пояснив, чому Україна – аутсайдер з вакцинації

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна є аутсайдером у питанні вакцинації населення від COVID-19, оскільки «ми не в пріоритеті з точки зору поставок вакцин».

Про це він повідомив на підсумковій прес-конференції глави держави за результатами двох років роботи на посаді, повідомляє УНІАН.

Зеленський пояснив, чому Україна – аутсайдер з вакцинації

Володимир Зеленський Президент України

«Щодо вакцинації. У нас на сьогодні контрактів десь на 45-47 млн ​​вакцин, безкоштовних для населення України, що відповідає кількості нашого населення без обліку дітей – це максимальна кількість, яку можна було знайти. Згідно з програмою COVAX, окремим прямими контрактами, зокрема з Pfizer на 20 млн, ці кроки зроблені. Україна – аутсайдер щодо вакцинації. Ми всі з вами повинні зрозуміти, що ми зробили 1 млн щеплень, ми не країна Європейського Союзу, ми не країна НАТО, ми не є в пріоритеті ЄС із погляду черг постачання тих чи інших вакцин, і ви повинні це зрозуміти»

За його словами, прямі контракти з Serum Institute та Pfizer щодо постачання вакцин від коронавірусної хвороби були поза тими чи іншими європейськими програмами.

«Вони (контракти на постачання вакцин – ред.) були на рівні складних домовленостей між керівництвом України – президентом, прем’єр-міністром чи міністром охорони здоров’я. Ми всі працювали, коли розуміли, що вакцин для України просто може не бути»

— Володимир Зеленський, Президент України

Крім того, Зеленський вважає дуже несправедливою ситуацію у світі щодо розподілу вакцин від COVID-19.

«Ми всі розуміємо, що у нас, на жаль, немає такого гучного голосу серед країн ЄС, але я вважаю, що ми, незважаючи на те, що ми не в пріоритеті, зробили більше вакцин (щеплень – ред.), ніж деякі європейські країни, так, вони маленькі, але тим не менш, питання не про відсоток (вакцинованого населення – ред.) … вакцин на ринку немає»

— Володимир Зеленський, Президент України

Президент також висловив упевненість, що Serum Institute, як тільки буде поліпшення епідемічної ситуації в Індії, поставить в Україну 10-15 млн доз вакцин від коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, за інформацією МОЗ, з початку кампанії вакцинації в Україні щеплення від коронавірусу отримали 958 552 особи, з них завершили вакцинацію 18 394 людини.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пообіцяв до кінця літа провести як мінімум 10 мільйонів вакцинацій, повністю прищепивши 5 мільйонів українців.

Тим часом в Україні прискорилася вакцинація другою дозою.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.