Зеленський підписав закон про донорську кров

Зеленський підписав закон про донорську кров

Зеленський підписав закон про донорську кров

Новим законом визначені стандарти безпеки і якості донорської крові

Документ адаптує українське законодавство до правової системи Євросоюзу в рамках Угоди про асоціацію.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон Про безпечність та якість донорської крові та компонентів крові. Про це в середу, 21 жовтня, повідомила прес-служба глави держави.

«Документ визначає принципи державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування і реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові», — зазначено в повідомленні.

Також новим законом визначено стандарти безпеки і якості донорської крові для отримання українцями рівного доступу до неї і в необхідній кількості.

«В Україні повинен бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їхньою діяльністю та збору інформації, що стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю», — зазначила прес-служба.

Крім того, анонсовано створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, які не можуть бути донорами, і його інтеграцію в eHealth.

За допомогою прийнятого документа вітчизняне законодавство адаптується до правової системи Євросоюзу в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, 30 вересня Верховна Рада прийняла законопроект, що визначає вимоги до донорської крові. Згідно з ним донорство має бути безкоштовним і добровільним за найкращими світовими стандартами і відповідно до рекомендацій ВООЗ.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.