Замість індійської вакцини буде корейська: у МОЗ пояснили, як далі щеплюватимуть українців

Замість індійської вакцини буде корейська: у МОЗ пояснили, як далі щеплюватимуть українців

Замість індійської вакцини буде корейська: у МОЗ пояснили, як далі щеплюватимуть українців

Через припинення поставок вакцини з Індії тим, хто отримав перше щеплення, вдруге будуть давати південнокорейський препарат – це та ж сама AstraZeneca.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я і головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в прямому ефірі ТСН, коментуючи ситуацію з тим, що Індія раптово заборонила експорт своєї вакцини.

«Ми сьогодні використовуємо 500 тисяч доз цієї вакцини для першого щеплення. Національна технічна група експертів, враховуючи рекомендації з Британії, Німеччини, Франції, також рекомендувала Міністерству охорони здоров’я перенести другу дозу з чотирьох тижнів на 12 тижнів. Тому у нас є в запасі три місяці, щоб поставити такі партії вакцини», – пояснив Ляшко. Але навіть якщо за цей час індуси не поновлять поставки, вихід є – в травні прибуде 1,7 мільйона доз вакцини SKBio, яка проводиться в Південній Кореї за ліцензією AstraZeneca.

«Хотів би підкреслити, що вакцина від AstraZeneca – незалежно від того, на якій платформі вона проводиться – на європейському майданчику, або в Індії, або в Кореї – її можуть поєднувати як для першої, так і другої щеплення», – сказав Ляшко.

Нагадаємо, влада Індії вирішила розширити вакцинацію свого населення і заборонила вивезення за кордон вакцини AstraZeneca CoviShield, виробленої Індійським інститутом вакцин. На неї розраховувала Україна.

Напередодні глава комітету охорони здоров’я Верховної Ради Михайло Радуцький заявив, що постачання наступної партії вакцини CoviShield для України виявилася під питанням. Нібито Індію розгнівила кампанія в Україні проти цього препарату.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз. А 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.

За даними МОЗ в Україні з понад 62 тисяч щеплень від коронавірусу була зафіксована 361 побічна реакція на вакцину, що становить близько 0,5%. Два випадки побічної реакції вимагали медичного нагляду.

Імунітет до коронавірусу формується у людини із 14 по 22 день після щеплення, а у випадку інфікування хвороба іде у легкій формі.

МОЗ змінить схему вакцинації препаратом Covishield від AstraZeneca: для досягнення максимального рівня імунного захисту інтервал між дозами замість початкових 28 днів буде три місяці. Також МОЗ вніс зміни до дорожньої карти вакцинації, згідно з якими учасники бойових дій можуть отримати щеплення залишковими дозами вакцини.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.