Українську вакцину від COVID готуються випробовувати на людях

Українську вакцину від COVID готуються випробовувати на людях

Українську вакцину від COVID готуються випробовувати на людях

Доклінічні випробування української вакцини на тваринах пройшли успішно

Після обговорення з урядом переходу до клінічної фази, документація про розробку вакцини буде передана до Світової організації охорони здоров’я.

Випробування на людях української вакцини від коронавірусу планується почати через три місяці. Про це повідомив один з розробників вакцини, професор, доктор медичних наук Михайло Фаворов в інтерв’ю інформагентству РБК-Україна, опублікованому в четвер, 22 жовтня.

За його словами, доклінічні випробування на тваринах пройшли успішно.

«Якщо наші очікування збудуться і дійсно обраний виробник буде готовий до виробництва за міжнародним стандартом — я думаю, що через три місяці ми отримаємо готовність для першої фази», — сказав Фаворов.

Він уточнив, що після обговорення з урядом переходу до клінічної фази, документація про розробку вакцини буде передана до Світової організації охорони здоров’я.

«На сьогодні, оскільки ми отримали тільки доклінічну фазу, рішення урядом України не прийнято, якісь спеціальні обговорення не проводилися. Але як тільки буде обрано майданчик — безсумнівно, вся документація буде представлена у ВООЗ», — заявив він.

Фаворов уточнив, що клінічна фаза буде проходити в кілька етапів із залученням добровольців, після чого будуть зроблені висновки про безпечність та ефективність препарату.

Раніше МОЗ України заявило, що не має наміру закуповувати або отримувати російські вакцини від коронавірусу, оскільки вони не пройшли реєстрацію в ЄС, США, Канаді, Австралії.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.