Україна вводить санкції проти Нікарагуа через Крим

Україна вводить санкції проти Нікарагуа через Крим

Україна вводить санкції проти Нікарагуа через Крим

МЗС почало санкційний процес проти Нікарагуа

МЗС України опротестувало візит посла Нікарагуа в РФ до Криму для вручення «почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в Сімферополі» консульського патенту.

Україна висловила протест і почала санкційний процес щодо Нікарагуа через незаконний і неузгоджений з Україною візит посла Нікарагуа в РФ Альби Асусена Торрес в Крим для вручення «почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в Сімферополі» Олегу Белавенцеву консульського патенту. Про це йдеться в заяві МЗС України, яку було оприлюднено у вівторок, 10 листопада.

«Українська сторона почала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України і вживатиме надалі всі необхідні дії, передбачені законами України та нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави», — заявили в МЗС.

У документі наголошується, що це є грубим порушенням законодавства України та міжнародного права, зокрема резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

«Ця дія вважається нашою державою нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа до України, який сприяє агресії Російської Федерації і її спробі анексії невід’ємної частини території України, якою є Автономна Республіка Крим і місто Севастополь», — зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС нагадали, що відповідно до законодавства України, в’їзд іноземців і осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї здійснюється через територію України, а будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території і їхня діяльність вважаються незаконними, якщо вони створені, обрані або призначені в порядку, який не передбачений законодавством України.

У заяві наголошується, що Міністерство закордонних справ України неодноразово попереджало Нікарагуа про неприпустимість дій, що порушують суверенітет і територіальну цілісність держави.

Напередодні повідомлялося, що Нікарагуа відкриває перше іноземне консульство на території Криму.

Нагадаємо, США і Євросоюз в 2014 році ввели економічні санкції проти фізичних осіб і компаній, які співпрацюють з підприємствами, розташованими на кримському півострові — або самі ведуть там бізнес.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.