У Зеленського чекають від Ради "ефективного" голосування щодо КС

У Зеленського чекають від Ради «ефективного» голосування щодо КС

У Зеленського чекають від Ради "ефективного" голосування щодо КС

Фото: facebook.com/mpodolyak2 Подоляк прокоментував скандал навколо Конституційного суду

В Офісі президента підтримують законопроект про припинення повноважень всіх суддів Конституційного суду і закликають депутатів за нього проголосувати.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в коментарі Koрреспондент.net назвав причини кризи з Конституційним судом і розповів, як і хто її може подолати.

За його словами, головна причина скандального рішення КС — це опір системи, яка будувалася роками, і тільки Верховна Рада може «обнулити» політичну кризу в країні.

«Президент зробив свою роботу якісно і швидко — дав політико-правову оцінку подіям в КСУ. Негайно провів консультації в рамках РНБО. Далі, за процедурою і логікою все в руках народних депутатів», — сказав радник глави ОП.

Тепер, за його словами, Рада повинна підтримати припинення повноважень всіх суддів Конституційного суду України.

«Це вкрай важливо для стабільності держави і для якнайшвидшого виходу з кризи, яка в іншому випадку може перетворитися на системну і обнулити в тому числі будь-які особисті кар’єрні перспективи самих депутатів. Вважаємо, що адекватність переважає в нинішньому політичному класі і особливо в депутатському корпусі. Чекаємо ефективного голосування щодо важливого законопроекту про тотальне перезавантаження КСУ», — додав він.

Нагадаємо, в Україні спалахнув політичний скандал після того, як 27 жовтня на закритому засіданні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Пізніше в ЄС відреагували на рішення КСУ щодо декларацій. У Представництві Євросоюзу нагадали, що фінансова допомога Україні пов’язана з діяльністю антикорупційних органів. Також ЗМІ повідомили, що через КС Україна може втратити безвіз.

Сьогодні стало відомо, що будівлю Конституційного Суду України зранку оточили спецтехніка і близько 650 силовиків, також стали збиратися протестувальники.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.