У Слузі народу прокоментували "турборежим" КСУ

У Слузі народу прокоментували «турборежим» КСУ

У Слузі народу прокоментували "турборежим" КСУ

Фото: пресс-центр Слуги народа Євгенія Кравчук

У президентській фракції вважають, що Конституційний суд нинішніми діями ставить під велику загрозу цивілізаційний вибір країни.

Заступник глави фракції Слуга народу Євгенія Кравчук заявила, що Конституційний суд, який сьогодні позапланово почав розглядати законопроект, що стосується земельної реформи, поставив під загрозу цивілізаційний вибір країни. Про це вона сказала в ході брифінгу в понеділок, 2 листопада, в ході погоджувальної ради в Раді.

«Сьогодні змінили розклад засідань Великої палати КСУ. І без того, щоб роздати за три дні рішення — ось зараз судді о 12:00 вже почали, мабуть, розгляд законопроекту щодо земельної реформи. Тому так, ми вважаємо, що це велика загроза взагалі цивілізаційному вибору країни», — сказала Кравчук.

Також вона додала, що сьогодні ввечері відбудеться засідання фракції, де обговорюватимуть питання про законопроекти, що стосуються рішення КСУ.

«Ми тут також не можемо всією ВРУ піти під суд і якимось чином їм не дати прийняти рішення. Але ми повинні якісь інші кроки в сесійній залі приймати», — додала Кравчук.

Перед цим перший заступник голови фракції у Верховній Раді Олександр Корнієнко на погоджувальній раді пояснив дії КСУ змовою.

«Я впевнений, що така діяльність Конституційного Суду — це публічний прояв змови частини старих еліт і олігархів проти країни. П’ята колона, не зумівши тріумфально «зайти» в обласні ради, як вони планували — перейшла до «плану Б», розхитати ситуацію через подібні рішення КСУ, поставивши під сумнів ключову для українців після Революції гідності реформу антикорупційних органів», — заявив на погоджувальній раді Олександр Корнієнко.

У свою чергу, в коментарі в коментарі Кorrespondent.net політик розширив свою думку:

«Я впевнений, що в ситуації, яка шокує, створеній Конституційним судом, фракція партії Слуги народу має підтримувати президента. Тому що ми — проєвропейські, ми — сила змін. І зараз ми повинні протистояти старим силам, які відстоюють не Конституцію, а фактично корупцію, старий спосіб життя, де немає інструментів боротьби з корупцією, де немає реформ, де Україна продовжує залишатися печерною країною.

Шлях вирішення ситуації, запропонований Президентом, — зараз єдино можливий для вирішення конституційної кризи. Судова гілка влади повинна бути незалежною, але професійною і служити інтересам народу. Ми занадто затягнули з судовою реформою. І голосування цього тижня буде визначальним: ми побачимо, хто є хто. Хто дійсно хоче, щоб Україна була європейською, з сильною економікою і прозорими правилами гри. А хто хоче зберегти стару систему, де ми — найбідніша країна Європи. Це все залежить від голосування законопроекту щодо відновлення конституційної доброчесності», — зазначив політик.

Перед цим спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зібрав голів фракцій на нараду щодо законопроекту стосовно КСУ.

Як повідомлялося, сьогодні Конституційний суд почав позапланове засідання за зверненням 46 депутатів Верховної Ради щодо ринку землі. Вони просять уточнити ст. 13 Конституції, де говориться, що земля, її надра, атмосферне повітря — є об’єктами права власності українського народу.

А президент Володимир Зеленський записав екстрене звернення до депутатів фракції Слуга народу в зв’язку із законопроектом щодо розпуску Конституційного суду.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.