ВООЗ звинуватила багаті країни у затягуванні пандемії COVID

ВООЗ звинуватила багаті країни у затягуванні пандемії COVID

ВООЗ звинуватила багаті країни у затягуванні пандемії COVID

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) засудила багаті країни за створення великих запасів вакцини від COVID-19, а також ліків і засобів захисту. В організації підкреслили, що провал чесного розподілу цих ресурсів підживлює спалахи коронавірусу у всьому світу.

Провідні епідеміологи ВООЗ озвучили свої міркування під час прямої онлайн-трансляції телеканалу CNBC, відповідаючи на запитання.

Так, у ВООЗ стурбовані глобальним нерівністю у вакцинації. Поки в бідних країнах процес імунізації від коронавірусу застопорився, деякі багаті країни вже вакцинували більшу частину свого населення і нещодавно почали надавати бажаючим третю, додаткову дозу вакцини.

«Це не просто нечесно, не просто аморально, це продовжує пандемію… І в результаті люди продовжують вмирати», – заявила експерт ВООЗ з COVID-19 Марія Ван Керкхове.

У серпні ВООЗ закликала розвинені країни призупинити проведення «бустерних» щеплень принаймні на два місяці і направити надлишки вакцини бідним країнам. Організація позначила дедлайн – до грудня у всьому світі має бути вакциновано 40% населення.

У США, де повну імунізацію пройшли вже 53% населення, третє щеплення від COVID отримали вже 1,3 млн осіб. В ЄС повністю вакциновані 57% населення. Додаткове щеплення вводиться у Франції і Великій Британії.

Водночас, в Африці повністю вакциновані лише 3% населення. З нинішніми темпами вакцинації, 80% африканських країн будуть нездатні прищепити хоча б 10% свого населення, найбільш вразливого для коронавірусу.

«З риторикою все добре – вона про те, щоб ділитися, про справедливість. Але в реальності, коли доходить до справи, ці продукти доступні, вони накопичуються у країнах, їх не поширюють», – зазначив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан.

Нагадаємо, раніше Марія Ван Керкхове повідомила, що кількість нових випадків зараження COVID-19 на світовому рівні припинило зростання, і констатувала формування «плато» із захворюваності коронавірусом.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я анонсувала нову фазу випробувань трьох потенційних препаратів для лікування пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19. Раніше у ліків був виявлений потенціал до зниження ризику летального результату у тяжкохворих.

Також ВООЗ закликала 20 лідерів змінити «ганебний» глобальний дисбаланс у доступі до вакцин від коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.