ВООЗ з’ясувала, від якої тварини коронавірус перейшов до людини

ВООЗ з’ясувала, від якої тварини коронавірус перейшов до людини

ВООЗ з’ясувала, від якої тварини коронавірус перейшов до людини

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я підтримують версію про тваринне походження коронавірусу та вважають, що інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Такі дані ВООЗ планує оприлюднити у своїй доповіді про походження COVID-19, до підготовки якої залучались фахівці, які їздили з дослідженням до Китаю, пише Bloomberg. За даними видання, у звіті вкажуть, що коронавірус є схожим за походженням з вірусом, який викликає тяжкий гострий респіраторний синдром (ВГРС). Його носіями були кажани, до людей він перейшов через невеликих ссавців – гімалайських Росса.

Британський зоолог Пітер Дасзак зазначив, що на ринку в Ухані продавали тварин, які могли заразитись новим вірусом від кажанів і потім передати інфекцію людині.

Нагадаємо, у середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.  Фахівці ВООЗ планують детальніше дослідити перший зафіксований випадок коронавірусу у китайському місті Ухань та проситимуть у влади Китаю контакти пацієнта.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.