ВООЗ ввела маркування мутацій коронавірусу, щоб уникнути дискримінації країн

ВООЗ ввела маркування мутацій коронавірусу, щоб уникнути дискримінації країн

ВООЗ ввела маркування мутацій коронавірусу, щоб уникнути дискримінації країн

Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила маркувати штами COVID-19 буквами грецького алфавіту. Тим самим, як вважають у ВООЗ, не будуть дискримінувати країни, де ці різновиди були виявлені вперше.

Згідно із заявою ВООЗ, таке рішення спрямоване на боротьбу з явищем, коли штами називають «британським», «індійським». Це стигматизує країни, де різновид COVID-19 виявили вперше. ВООЗ також вважають, що нове маркування буде легким у використанні.

Зокрема, штам, який вже прозвали «британським», носитиме назву «Альфа», виявлений в Південно-Африканській Республіці – «Бета», в Бразилії – «Гамма». Два різновиди «індійського» штаму назвали «Дельтою» і «Капоте».

Нагадаємо, в Індії наприкінці квітня фіксували антирекорди за кількістю нових заражень COVID-19. Щодня в країні підтверджували понад 300 тисяч заражень.  У ВООЗ не стали стверджувати, що єдиною причиною спалаху COVID-19 в Індії є більш заразний варіант вірусу.

Так званий індійський штам коронавірусу вже циркулює в Туреччині і не обійде Україну. Це станеться до кінця травня, повідомив глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан. На початку травня два осередки індійського штаму коронавірусу підтвердили у Польщі.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації. В Інституті молекулярної біології та генетики НАН України вважають, що «індійський» штам коронавірусу є менш небезпечним, ніж британський вид.

З 2 травня Україна закрила вільний в’їзд з Індії через спалах коронавірусу у цій країні.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.