ВООЗ починає нове дослідження щодо походження коронавірусу

ВООЗ починає нове дослідження щодо походження коронавірусу

ВООЗ починає нове дослідження щодо походження коронавірусу

ВООЗ починає нове дослідження щодо походження коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я планує створити нову експертну групу «Міжнародна наукова консультативна група з походження нових патогенів» (SAGO), яка досліджуватиме походження коронавірусу. ВООЗ уже оголосила відкритий конкурс на відбір експертів.

 «Після публікації спільного звіту ВООЗ і Китаю про дослідження першого етапу походження вірусу SARS-CoV-2 в березні 2021 року ВООЗ намітила наступну серію досліджень, які необхідно провести, і продовжує обговорення з Держави-члени та експерти про наступні кроки»

— Всесвітня організація охорони здоров’я

Очікується, що учені із нової групи спиратимуться на перший етап досліджень, виконуватимуть рекомендації, викладені у березневому звіті 2021 року і прискорюватимуть наукові зусилля по всім гіпотезам, сказано у заяві ВООЗ.

У ВООЗ закликали усі уряди деполітизувати ситуацію і співпрацювати, аби прискорити вивчення походження коронавірусу і працювати разом, щоб розробити загальну основу для майбутніх патогенів з пандемічним потенціалом.

«ВООЗ повторює, що пошук витоків SARS-CoV-2 не є і не повинен бути вправою по приписуванню вини, вказівкою пальцем або підрахунку балів за політичними мотивами. Життєво важливо знати, як почалася пандемія COVID-19, щоб подати приклад для встановлення витоків усіх майбутніх вторинних подій між тваринами і людьми», – наголосили в організації.

Зазначимо, що Китай не буде слідувати запропонованому Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) плану з другого етапу розслідування про походження COVID-19.

Перший етап дослідження ВООЗ щодо походження коронавірусу

У середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники. Експерти ВООЗ підтримують версію про тваринне походження коронавірусу та вважають, що інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.  Фахівці ВООЗ планують детальніше дослідити перший зафіксований випадок коронавірусу у китайському місті Ухань та проситимуть у влади Китаю контакти пацієнта.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.