ВООЗ не рекомендує комбінувати вакцини від COVID-19

ВООЗ не рекомендує комбінувати вакцини від COVID-19

ВООЗ не рекомендує комбінувати вакцини від COVID-19

ВООЗ не рекомендує комбінувати вакцини від COVID-19

Точних даних щодо ефективності і безпечності вакцинації різними препаратами поки що немає.

Всесвітня організація охорони здоров’я стурбована намірами урядів низки країн комбінувати вакцини від різних виробників для захисту громадян від коронавірусу. Точних даних щодо ефективності та безпечності такого підходу на разі немає, повідомляє Reuters.

«Це трохи небезпечна тенденція. Ми знаходимося в зоні відсутності даних і доказів стосовного того, що стосується змішування і збігів», – заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан.

На її думку, дозвіл комбінувати вакцини для першої і другої доз призведе до хаосу.

«У країнах буде хаос, якщо громадяни почнуть вирішувати, коли і хто отримуватиме другу, третю і четверту дозу», – додала Свамінатан.

Попередні дослідження показують, що комбінації різних вакцин забезпечують хороший захист і не викликають якихось нових побічних ефектів, окрім заявлених виробниками.

Нагадаємо, ще у квітні Всесвітня організація охорони здоров’я заявляла, що не рекомендує при першій і другій вакцинації змішувати різні типи вакцин від коронавірусу, оскільки вчені поки що не можуть сказати, що з цього вийде.

Однак на початку червня Національний дорадчий комітет з імунізації у Канаді схвалив «змішану» вакцинацію AstraZeneca/Pfizer, AstraZeneca/Moderna і Pfizer/Moderna.

Раніше про готовність робити щеплення різними вакцинами проти COVID-19 заявили Велика Британія і США.

У випадку нестачі вакцини AstraZeneca її другу дозу можна замінити препаратом Pfizer. Це також дає високий захист,  до такого висновку прийшли вчені Оксфордського університету.

В ЄС отримали обнадійливі результати від змішування вакцин Pfizer, Moderna та AstraZeneca.

В Україні також можуть почати комбінувати щеплення двома вакцинами від COVID-19. Таку рекомендацію МОЗ надала Національна технічна група експертів з імунопрофілактики.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.