Влада США подала проти Google другий за два дні антимонопольний позов

Влада США подала проти Google другий за два дні антимонопольний позов

Влада США подала проти Google другий за два дні антимонопольний позов

Влада США подала проти Google другий за два дні антимонопольний позов

Компанію звинувачують в платі виробникам мобільних пристроїв за встановлення пошуковика за замовчуванням.

У США 38 штатів країни подали антимонопольний позов проти компанії Google, який став для корпорації другим за два дні і третім за кілька місяців, повідомляє The Verge.

Як повідомили в пресслужбі генпрокурора штату Нью-Йорк Летиції Джеймс, в позові американську компанію звинувачують в тому, що вона платить розробникам браузерів і виробникам мобільних пристроїв за установку Google як пошукової системи за замовчуванням. Таким чином корпорація Apple отримує за це 8-12 мільярдів доларів на рік.

Крім того, Google звинувачують в обмеженні доступу пошукових систем-конкурентів до реклами, а також у зниженні у видачі пошуковика сайтів, які дозволяють шукати інформацію в спеціалізованих областях. Зокрема, йдеться про послуги з ремонту будинку і огляди закладів.

«Протягом десятиліть Google був воротарем інтернету і використовував наші дані, щоб обходити конкурентів і контролювати процес прийняття рішень, в результаті чого ми всі платимо більше за послуги, якими користуємося щодня», – заявила Джеймс.

Водночас директор з економічної політики Google Адам Коен повідомив, що  позов проти компанії спрямований на зміну результатів пошуку таким чином, «щоб позбавити американців корисної інформації і нанести шкоду здатності компаній безпосередньо зв’язуватися з клієнтами».

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що генеральний прокурор американського штату Техас подає судовий позов проти компанії Google за звинуваченням у порушенні антимонопольного законодавства.

Читайте також:

Єврокомісія 15 грудня анонсувала знакове регулювання, щоб обмежити можливості технологічних гігантів Facebook, Amazon, Google та інших на своєму ринку.

На початку листопада група з 165 компаній і галузевих органів закликала антимонопольні органи ЄС посісти жорсткішу позицію щодо Google, звинувативши техногіганта в нечесній конкуренції.

Facebook Inc може бути вимушена продати свої цінні активи WhatsApp і Instagram після того, як Федеральна торговельна комісія США та майже кожен американський штат подали позови, звинувачуючи компанію у порушенні антимонопольного законодавства.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.