Влада пропонує відкласти штрафи за мову до запуску безкоштовних курсів: інтерв'ю Ткаченка за хвилину

Влада пропонує відкласти штрафи за мову до запуску безкоштовних курсів: інтерв’ю Ткаченка за хвилину

Влада пропонує відкласти штрафи за мову до запуску безкоштовних курсів: інтерв'ю Ткаченка за хвилину

Влада пропонує відкласти штрафи за мову до запуску безкоштовних курсів: інтерв’ю Ткаченка за хвилину

Очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підтримує відстрочку штрафів за невикористання української мови у сфері обслуговування на кілька років – до повноцінного функціонування безкоштовних мовних курсів.

Чиновник в інтерв’ю «Lb.ua» також розповів, як просувається обговорення закону про медіа, коли представлять стратегію проти дезінформації і чи з’явиться українська версія Euronews. Усе інтерв’ю за хвилину.

У березні Мінкульт має намір представити стратегію проти дезінформації. «Вона включає як роботу по медіаграмотності, так і оцінку, яка буде займатися моніторингом, розповідати, де дезінформація, фейки, можливо буде так званий онлайн-музей російської пропаганди». Україна в цьому питанні співпрацює з європейськими країнами, де подібні центри уже існують.

Штрафи за невикористання української мови потрібно відкласти до запуску програми з підтримки та промоції державної мови. «Потрібно спочатку провести дво-трирічну програму реальної промоції української мови, щоб була можливість її вивчити, зрозуміти і, можливо, полюбити». У рамках програми в Україні запустять безкоштовні курси з вивчення української мови. Однак спочатку уряд повинен затвердити концепцію цієї програми. Гроші на неї ще не виділили, але їх знайдуть, коли програму буде затверджено.

Закон про медіа зараз обговорюється з великими медіагрупи 1 + 1 медіа, Інтер Медіа Груп, СЛМ, Медіа Група Україна. «Нам важливо розуміння і знаходження, якщо не компромісу, то відчуття діалогу і послідовності дій по відношенню до цього закону». Після медійників Мінкульт почне діалог з ОТТ платформами і сайтами. Головні противники закону про медіа це медведчуківські канали, які плутали документ з законом про дезінформацію, а також інтернет-ЗМІ, які проти регулювання.

Ткаченко підтримує запуск Euronews в Україні навіть попри те, що його придбав єгипетський мільйонер, дружній до РФ. «Редакція повинна працювати у Києві, і це повинні бути українські журналісти». Риторика Euronews не викликає занепокоєння у Мінкульту. «Якщо будуть питання до редакційної політики цього європейського каналу, будуть вноситися корективи у цей проект».

Ткаченко заперечує інформаційну атаку на главу Держкіно Філліпа Іллєнко на 1+1 у 2017 році. Міністру не подобалось, що Іллєнко намагався розвивати авторське кіно, яке не приносило багато грошей від зборів. «Критика стосувалася не артхаусного або документального кіно, а масового зливу грошей по 20-25 мільйонів в фільми, на які приходило, в кращому випадку, кілька тисяч осіб. Йшлося про ефективність використання бюджетних коштів».

Ткаченко не знав, що Медведчук купив акції «1+1» у Суркіса. «На момент мого відходу з «плюсів» про існування «медведчуків» в акціонерах через якісь інші компанії мені нічого відомо не було». Суркіс володіє близько 25% акцій, а Медведчук має чверть акцій від частки Суркіса. Решта – у Ігоря Коломойського.

Порошенко тиснув на 1 + 1 і хотів купити його у Коломойського в 2015-2016 роках, маніпулюючи питанням «Приватбанку». «На каналі ми відчували це тиск. Депутати передавали мені “дружні” привіти від Петра Олексійовича зі словами, що «пора схаменутися і зайняти «державницьку позицію».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.