Вчені знайшли сліди стародавньої пандемії коронавірусу

Вчені знайшли сліди стародавньої пандемії коронавірусу

Вчені знайшли сліди стародавньої пандемії коронавірусу

Вчені знайшли сліди стародавньої пандемії коронавірусу

Нинішня пандемія – не перша, викликана коронавірусів, 25 тисяч років тому людство перенесло ще одну. Її сліди знайшли в геномі жителів Азії.

Дослідження австралійських біологів виявило докази генетичної адаптації до сімейства коронавірусів в 42 генах в сучасних популяціях людей у Китаї, Японії та В’єтнамі. Стародавні міграції, в результаті яких предки хомо сапієнс поширилися з Африки по всьому світу, познайомили їх з новими патогенами. Як і багато інших екологічні проблеми, ці стародавні вірусні зіткнення могли викликати адаптації, які допомогли нашим предкам вижити. Ці адаптації могли включати фізіологічні або імунологічні зміни, які підвищували стійкість до інфекції або зменшували вплив хвороби на здоров’я.

За останні кілька десятиліть генетики розробили потужні статистичні інструменти для виявлення генетичних слідів історичних подій адаптації, які залишаються в геномах людей, що живуть сьогодні. «Нашій команді було цікаво дізнатися, чи залишили історичні зустрічі з давніми коронавірусами будь-який такий слід в сьогоднішніх популяціях людей. Крім виявлення історичних спалахів коронавірусу, ця інформація може дати нове розуміння генетичної основи коронавірусної інфекції і того, як ці віруси викликають захворювання у сучасної людини», – зазначив Рей Тоблер, науковий співробітник Австралійського національного університету.

Віруси – прості істоти, але їх проста біологічна структура означає, що вони не можуть відтворюватися незалежно. Замість цього вони повинні вторгатися в клітини інших організмів і захоплювати їх молекулярні механізми. Це включає приєднання і взаємодія зі специфічними білками, які називаються вірусними взаємодіючими білками (VIP). Команда застосувала новітні комп’ютерні методи аналізу до геномам більше 2500 осіб з 26 популяцій по всьому світу. Вчені виявили ознаки адаптації в 42 різних генах людини, що кодують VIP.

Ці VIP-сигнали були присутні тільки в п’яти популяціях, всі вони зі Східної Азії – вірогідною прабатьківщини сімейства коронавірусів. Це говорить про те, що предки сучасних жителів Східної Азії зазнали впливу коронавірусів близько 25000 років тому.
Подальше тестування показало, що 42 VIP в першу чергу експресуються в легенях, тканинах, найбільш схильних до симптомів COVID-19. Вчені також підтвердили, що ці VIP безпосередньо взаємодіють з вірусом SARS-CoV-2, відповідальним за поточну пандемію.

Інші незалежні дослідження також показали, що мутації в генах VIP можуть впливати на тяжкість симптомів COVID-19. Крім того, кілька генів VIP або в даний час використовуються в якості мішеней для лікування COVID-19, або проходять з цією метою клінічні випробування.

Тим часом, у МОЗ перерахували найнебезпечніші штами коронавірусу.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, швидше за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.