Вчені роповіли, які чинники сприяють появі нових штамів COVID-19

Вчені роповіли, які чинники сприяють появі нових штамів COVID-19

Вчені роповіли, які чинники сприяють появі нових штамів COVID-19

Вчені роповіли, які чинники сприяють появі нових штамів COVID-19

Вчені Австрійського інституту науки і технологій провели дослідження і з’ясували, які фактори можуть сприяти появі нових штамів COVID-19. Нові штами коронавірусної інфекції почали поширюватися після скасування обмежень у багатьох країнах.

Про це повідомляється в журналі Scientific Report, пише УНН.

Вчені побудували епідеміологічну модель і виявили, що ризик появи мутацій COVID-19 залежить від двох чинників: частки вакцинованого населення і порогового числа інфікованих. Згідно з підрахунками дослідників, щоб перемогти пандемію, необхідно вакцинувати більшість населення планети (не менше 60%).

«Як і очікувалося, ми виявили, що висока швидкість вакцинації знижує ймовірність появи резистентного штаму. Як не дивно, ослаблення нефармацевтичних втручань відбулося в той час, коли більшість людей вже отримали вакцину, в результаті чого ймовірність появи стійкого штаму значно зростала. Період зниження передачі вірусу ближче до кінця кампанії вакцинації може істотно знизити ймовірність встановлення резистентного штаму», – йдеться в дослідженні.

Людям необхідно продовжувати носити маски та дотримуватися заходів соціальної дистанції навіть після вакцинації, відзначили вчені. На їхню думку, зараз вільне переміщення людей несе ризики зараження, а також призводить до появи нових небезпечних штамів.

«Одна проста конкретна рекомендація – підтримувати низький рівень передачі (вірусу), навіть якщо більша частина населення була вакцинована, шляхом вжиття невідкладних немедикаментозних втручань (тобто строгого дотримання соціального дистанціювання) протягом розумного періоду часу. Здійснення нефармацевтичних заходів під час масової вакцинації також може допомогти знизити інфекційність, коли ефективність вакцин не ідеальна», – зазначили вчені.

Серед додаткових факторів, які можуть зробити ці заходи ще більш ефективними, слід зазначити:

  • Посилене і повсюдне тестування;
  • Ретельне відстеження контактів;
  • Високий рівень вірусного секвенування позитивних випадків;
  • Обмеження на поїздки

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що штам коронавірус «Дельта» не є більш смертоносним, ніж інші штами, але він значно заразнее.

За даними Центру громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я, як мінімум 40% українців мають антитіла до SARS-COV-2.

У Миколаєві у трьох відпочиваючих, які повернулися з Туреччини, виявили штам Дельта.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.