Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

Вчені помітили ознаки скорого спалаху коронавірусу в Україні

У більшості областей України зростає кількість госпіталізацій з коронавірусом, що свідчить про спалах захворюваності протягом найближчих двох тижнів.

Про це йдеться в аналізі, складеному вченими Київської школи економіки, опублікованому на сайті КШЕ. У ньому вказується, що тільки в Києві 20% населення отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19, в інших регіонах темпи вакцинації ще нижче. В Україні в цілому 9,5% населення вакциновані щонайменше однієї дозою. Тим часом, в більшості областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах вже протягом наступних двох тижнів.

Уже зараз госпіталізації в тиждень виросли на 17% (раніше тижневе зростання фіксувалося на рівні 3-5%), що свідчить про тренд збільшення навантаження на систему охорони здоров’я. У 20-ти з 25-ти областей ситуація погіршується – відбувається зростання кількості госпіталізацій. У зоні ризику – Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області, на які припадає половина всього зростання госпіталізацій в країні.
Регіонами «тимчасової безпеки» залишаються Київ, а також Полтавська, Сумська та Чернігівська області, які показують коливання в бік зменшення на плато.

При цьому коефіцієнт виявлення нових випадків в Україні незначно погіршився, але залишається безпрецедентно хорошим – 2,3%. На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перемістилася на сьому позицію з п’ятої і зараз знаходиться на рівні плато. В середньому кількість померлих за добу – 15 осіб. За оцінками Центру економіки охорони здоров’я КШЕ, смертність в Україні перебуватиме на рівні плато і найближчим часом.

Тим часом, Міністерство охорони здоров’я не виключає введення локдауну восени.

Кабінет міністрів України затвердив рекомендації Ради національної безпеки і оборони (РНБО) з протидії коронавірусу «Дельта» і опублікував постанову.

Як відомо, новий штам коронавірусу «Дельта» виявили в Україні, Білорусі та Словаччині.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська вважає, що вже цього літа в Україні можливе зростання захворюваності на коронавірус через поширення штаму «Дельта». Його можуть привезти мандрівники з-за кордону.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, скоріш за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.