Вчені пояснили причину втрати нюху і смаку під час COVID-19

Вчені пояснили причину втрати нюху і смаку під час COVID-19

Вчені пояснили причину втрати нюху і смаку під час COVID-19

Вчені пояснили причину втрати нюху і смаку під час COVID-19

Втрата нюху і смаку під час зараження коронавірусною хворобою ймовірно пов’язана зі втратою сірої речовини у мозку.

Такого висновку дійшли науковці Оксфордського університету та Імперського коледжу Лондона, йдеться у дослідженні, опублікованому на платформі medRxiv.

Вчені провели дослідження, проаналізувавши дані 782 пацієнтів, які зробили сканування мозку до початку пандемії, а згодом пройшли його ще раз. У період між першим та повторним скануванням мозку 394 пацієнти захворіли на COVID-19. Дослідження наразі не пройшло рецензування.

Науковці виявили, що коронавірус мав значний вплив на мозок людей, які ним перехворіли.

Зокрема, спостерігалося зменшення кількості сірої речовини у ділянках головного мозку, що пов’язані з нюховою і смаковою системою та пам’яттю. Ймовірно, що саме це вплинуло на втрату нюху та смаку у пацієнтів.

Науковці також зазначають, що втрата сірої речовини в областях мозку, пов’язаних з пам’яттю, може, збільшити ризик розвитку деменції у пацієнтів старшого віку в довгостроковій перспективі.

Вчені пояснюють, що на відміну від досліджень пацієнтів після захворювання, наявність даних візуалізації до зараження допомагає уникнути ризиків того, що наявні фактори ризику або клінічні стани, можуть помилково вважатися наслідками захворювання.

Нагадаємо, індійський штам коронавірусу «Дельта», потрапив вже у 92 країни. Вакцини залишаються ефективним методом протидії і для цього штаму, але тільки за умови повного завершення курсу вакцинації.

За минулий тиждень 14-20 червня українцям зробили рекордну кількість щеплень від коронавірусу.

Тим часом учені назвали симптоми і групи ризику для індійського штаму коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.