Вакцинація від COVID-19: коли стартують щеплення і кому їх робитимуть першочергово

Вакцинація від COVID-19: коли стартують щеплення і кому їх робитимуть першочергово

Вакцинація від COVID-19: коли стартують щеплення і кому їх робитимуть першочергово

Вакцинація від COVID-19: коли стартують щеплення і кому їх робитимуть першочергово

Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться в Україні вже у лютому 2021 року.

Про це головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив в ефірі програми «Pro здоров’я з Іриною Коваль» на телеканалі Еспресо.TV.

vakcinacija vid covid 19 koli startujut shheplennja i komu yih robitimut pershochergovo 97d575d - Вакцинація від COVID-19: коли стартують щеплення і кому їх робитимуть першочергово

Віктор Ляшко головний санітарний лікар України

«Медичних працівників не вистачить, навіть за наявності 40 млн доз вакцин, щоб в один день ввести щеплення всім – від нуля років до похилого віку. Тому розробляються плани охоплення щепленнями проти коронавірусної хвороби, які поєднують як наявність вакцини, тобто спроможності виробника виробляти цю вакцину, так і спроможності медичної системи робити ці щеплення»

З огляду на це, в Україні, врахувавши світовий досвід, розробили п’ять етапів щеплення населення, кожен з яких присвячений певній віковій чи соціальній групі. При цьому «в кожному етапі є два раунди, бо щеплення треба робити двічі – перший раз і потім через 25 днів, і дві платформи – мобільні бригади і пункти щеплень», наголосив Ляшко.

Йдеться про спеціально створені пункти щеплень, а не про ті, де приймають дітей для здійснення рутинних календарних щеплень.

«Перший етап – це медичні працівники, працівники соціальних установ, а також люди, які перебувають в цих соціальних установах закритого типу, і військовослужбовці, які захищають нашу країну на Сході. Другий етап – це люди похилого віку (60+). Третій етап – це уже вчителі, військовослужбовці. Четвертий етап – це люди 18-59 років з хронічними хворобами. П’ятий етап – це громадяни до 59 років. Це ми, всі прості громадяни нашої держави. Кількість осіб без п’ятого етапу становить 23 млн українців. 23 млн українців по два щеплення – це з лютого місяця 2021 року по 1 березня 2022 року ми забезпечимо охопленням щеплення. В разі якщо всі 100%-во прийдуть прищеплюватися. Вакцинація буде добровільною і не обов’язковою»

— Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

Нагадаємо, за станом на 9 січня в Україні виявлено 4846 нових випадків коронавірусу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (471), Запорізькій (456), Миколаївській (416), Київській (375) і Черкаській (353) областях.

МОЗ прогнозує зростання захворюваності на коронавірус вже наступного тижня. Це пов’язане з масовими контактами українців під час новорічних та різдвяних свят.

У Міністерстві охорони здоров’я також повідомили, що одна доза китайської вакцини від коронавіруса компанії Sinovac Biotech коштуватиме 504 гривні. Така ціна встановлена ​​для більшості країн світу.

А голова МОЗ Максим Степанов розповів, чи зможе російська COVID-вакцина продаватися в Україні.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.