Вакцина Novavax є ефективною на понад 90% проти штамів COVID, - дослідження

Вакцина Novavax є ефективною на понад 90% проти штамів COVID, — дослідження

Вакцина Novavax є ефективною на понад 90% проти штамів COVID, - дослідження

Вакцина Novavax є ефективною на понад 90% проти штамів COVID, — дослідження

Біотехнологічна фірма Novavax заявила 14 червня, що її вакцина проти COVID-19 є безпечною і ефективною на 90,4%.

Такі дані були отримані в ході третього етапу клінічного випробування, в якому взяли участь майже 30 000 учасників зі Сполучених Штатів та Мексики, повідомляє CNBC.

Встановлено, що вакцина з двома дозами є 100% ефективною для запобігання середньотяжкому та тяжкому перебігу захворювання та 93% ефективною проти деяких варіантів, зазначає Novavax. Компанія заявила, що планує подати дозвіл до Управління з контролю за продуктами та ліками у третьому кварталі цього року.

Випробування на пізніх стадіях «підтверджує, що NVX-CoV2373 пропонує обнадійливий профіль переносимості та безпеки», зазначив у прес-релізі доктор Грегорі Гленн, президент досліджень та розробок Novavax.

«Ці дані показують стабільний, високий рівень ефективності та підтверджують здатність вакцини запобігати COVID-19 на тлі триваючої генетичної еволюції вірусу», – додав Гленн.

В результаті досліджень було оцінено 77 підтверджених інфекцій COVID серед 29 960 учасників дослідження. Новавакс зазначив, що у групі плацебо спостерігали 63 випадки захворювання на коронавірус проти 14 випадків у групі, яка отримувала дві дози вакцини. Це призвело до оцінки ефективності вакцини в 90,4%.

За словами компанії, вакцина добре переноситься. Найпоширенішими побічними ефектами були втома, головний біль, біль у м’язах та біль у місці ін’єкції, які зазвичай тривали не більше двох-трьох днів.

Усі госпіталізації COVID в ході випробування відбувалися в групі плацебо, повідомляє компанія.

Novavax заявила, що вакцина є ефективною проти деяких варіантів, включаючи варіант Альфа, вперше виявлений у Великобританії. Близько 65% випадків були «варіантами, що викликають занепокоєння», заявила компанія.

Нагадаємо, компанія Novavax Inc заявила наприкінці минулого тижня, що її експериментальна вакцина проти COVID-19 показала імунну відповідь і захист від південноафриканського штаму коронавірусу. Вакцина NVX-CoV2373 поки що не отримала дозволу на використання в будь-якій країні.

«Уже в липні-серпні ми очікуємо перші поставки вакцини NovaVax, із законтрактованих нами 10 млн», – у травні повідомив Максим Степанов.

Читайте також:

Рада Європейського союзу скасувала обмеження на внутрішні поїздки для туристів. Єдиною умовою є наявність цифрового COVID-сертифікату.

Україна потрапила у «зелену» зону за показниками захворюваності на коронавірус згідно з критеріями Євросоюзу, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В Україні запрацювали понад 50 центрів масової вакцинації від коронавірусу. Пункти вакцинації, які будуть працювати на вихідних, відкрилися в 15 регіонах і Києві.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.