В Україну прибула перша партія апаратів ШВЛ

В Україну прибула перша партія апаратів ШВЛ

В Україну прибула перша партія апаратів ШВЛ

Фото: Facebook/Медичні закупівлі України Вартість одного апарату 420 тис. грн

За рахунок COVID-фонду купили 200 апаратів ШВЛ. 100 вже в Україні. Вартість контракту — 84 млн грн. Апарати розподілять в лікарні Києва, Київської області і в регіональні медустанови.

Україна отримала перші 100 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). 89 апаратів перебувають на складі в Києві і незабаром будуть відправлені в регіональні лікарні. Ще 11 розвезуть по семи столичних лікарнях і в чотири лікарні Київської області, повідомила прес-служба ДП Медичні закупівлі України на своїй сторінці у Facebook.

Друга партія, а це ще 100 одиниць обладнання, прибуде найближчим часом.

«ДП Медичні закупівлі України законтрактувала 200 апаратів ШВЛ. Всі апарати — експертного класу, і успішно використовуються як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу. Апарати відповідають всім необхідним технічним характеристикам /…/ Апарати виробництва шведської компанії», — йдеться в повідомленні.

Вартість закупівлі 200 апаратів становить 84 мільйони гривень, тобто один апарат ШВЛ коштував 420 тисяч гривень.

Апарати були закуплені за рахунок стабілізаційного фонду боротьби з поширенням COVID-19 Державного бюджету України.

У повідомленні вказується, що станом на 19 листопада 2020 року завантаженість апаратів ШВЛ в українських лікарнях не перевищувала 15% від наявного фонду апаратів (681 одиниця використовується із загальної кількості 4 703 одиниці).

Раніше заявлялося, що з COVID-фонду не купили жодного апарату ШВЛ. Апарати закуповувалися меценатами і держорганами, а гроші з коронавірусного фонду пішли на будівництво доріг і амбулаторій, доплати медикам і правоохоронцям, а також соцвиплати.

Також відомо, що в Україні в п’ятницю, 20 листопада, новий антирекорд: 14 575 хворих на COVID-19.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.