В Україні запровадять паспорти вакцинованих громадян

В Україні запровадять паспорти вакцинованих громадян

В Україні запровадять паспорти вакцинованих громадян

Президент Володимир Зеленський пропонує розробити українську систему «паспортизації» вакцинованих громадян.

Про це він заявив на селекторній нараді 29 березня, цитує Офіс президента.

В Україні запровадять паспорти вакцинованих громадян

Володимир Зеленський Президент України

«Ці «паспорти» вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної «паспортизації», також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19»

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. Це дасть змогу відображати «паспорти вакцинації», коли це буде необхідно.

На запуск «паспортів вакцинації» найбільше сподіваються країни, економіка яких значною мірою залежить від туризму, розраховуючи таким чином частково «врятувати» наступний сезон.

Нагадаємо, наприкінці лютого головний санлікар України Віктор Ляшко зазначив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію проти COVID-19. У майбутньому можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу.

Водночас, у березні Ляшко повідомив, що українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, адже вакцина, яку використовують в Україні, сертифікована ВООЗ.

Україна та Ізраїль планують взаємно запустити «паспорти вакцинації» від коронавірусу, аби відновити подорожі між країнами.

ЄС буде видавати тим, хто отримав щеплення від коронавірусу, так звані «сертифікати вакцинації». Але це буде медичний документ, який не замінить «паспорт вакцинації» – його ЄС запровадить окремо. Ковід-паспорти ЄС запустить до літа.

У ВООЗ заявили, що дозвіл на вільні поїздки особам з паспортами вакцинації може спровокувати нову хвилю пандемії, оскільки вони можуть розповсюджувати коронавірус, хоч самі не хворіють.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.