В Україні стартувала COVID-вакцинація: хто зможе отримати перше щеплення

В Україні стартувала COVID-вакцинація: хто зможе отримати перше щеплення

В Україні стартувала COVID-вакцинація: хто зможе отримати перше щеплення

В Україні стартувала COVID-вакцинація: хто зможе отримати перше щеплення

24 лютого в Україні стартує вакцинація проти коронавірусу. В першу чергу безкоштовні щеплення зроблять медикам, які контактують з COVID-хворими. Також в кінці лютого розпочнеться вакцинація військових в зоні ООС.

Перше щеплення проти коронавірусу в Україні повинен отримати медпрацівник. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що кампанія з імунізації населення розпочнеться саме з медиків, які працюють на передовій з СOVID-19, пише «РБК-Україна».

«Будь-який медичний працівник сьогодні герой і він може стати тим, хто отримає перше щеплення. І ми можемо не ділити і не визначати, хто більше заслуговує, а хто менше», – сказав Ляшко.

Партія препарату AstraZeneca (локальна назва CoviShield) на 500 тисяч доз прибула з Індії в столичний аеропорт «Бориспіль» 23 лютого. 24 лютого її повинні отримати Київська, Чернігівська, Черкаська, Житомирська, Вінницька області та Київ. В інші регіони вакцину розвезуть протягом наступної доби.

Найвищий пріоритет в календарному плані вакцинації – у працівників системи охорони здоров’я з критичним ризиком інфікування:

  • медперсонал COVID-стаціонарів;
  • склад мобільних бригад з вакцинації;
  • співробітники лабораторій, які проводять дослідження на коронавірус;
  • персонал бригад екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв.

Вакцинація проти коронавірусу в Збройних cилах України запланована на кінець лютого. Першими щеплення отримають військовослужбовці ЗСУ і Нацгвардії, які стримують збройну агресію Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях. Також в пріоритетній групі – особи, які незабаром плануються на ротацію, військовослужбовці, які беруть участь в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, медичний персонал.

Крім медиків і військових ООС в числі перших вакцинують соціальних працівників із високим ризиком інфікування. Зокрема, це персонал будинків престарілих та установ тривалого перебування. Також зроблять щеплення особам, які проживають у вказаних установах.

Нагадаємо, під час форуму «Україна 30» 8 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що обов’язковою вакцинацію можуть зробити для бюджетників і держслужбовців.

Вчора в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак з першою партією COVID-вакцини. Також в Україні зареєстрували і ще одну вакцину – американської компанії Pfizer.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.