В Україні розробляють одразу кілька вакцин від коронавірусу

В Україні розробляють одразу кілька вакцин від коронавірусу

В Україні розробляють одразу кілька вакцин від коронавірусу

В Україні розробляють одразу кілька вакцин від коронавірусу

Україна розробляє одразу три власних вакцини від коронавірусу.

Як розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Сегодня» державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, Український фонд досліджень профінансував на конкурсній основі розробку двох вакцин. Це Інститут біології клітини у Львові. Він розробляє вакцину, де білок коронавірусу вирощується на дріжджах.

Друга вакцина розробляється в Інституті біохімії ім. Палладіна. Там розробляється вакцина за схожим принципом, але за іншою технологією. Результат очікується на осінь. Також даний інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Зараз вони шукають можливість як це зробити, в тому числі на базі вітчизняних заводів із виробництва білкової субстанції.

Є одна вакцина, яку розробляють недержавні інститути, а бізнес із групою вчених, які задекларували, що у них сталася нейтралізація вірусу на клітинах. Вони на даний момент на стадії виробництва лікарської форми, щоб почати клінічні випробування.

«Так. Держава не інвестувала в цю розробку. Вони тільки продемонстрували, що у них може бути вакцина. Щоб почати в клініку або щоб держава інвестувала, вони повинні були надати дані, що їх дослідження з’явиться в міжнародних публікаціях, і фармзаводи готові цю вакцину зробити. При таких умовах держава готова була б профінансувати викуп партій виробництва, а також профінансувати і виробництво в разі такої необхідності. Наскільки я знаю, розробники ще працюють саме з фармацевтичними компаніями, які зможуть їх технологію масштабувати і виробляти вакцину», – зазначив Ляшко.

Раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні немає технічних можливостей для проведення досліджень і розробки будь-яких вакцин, зокрема від коронавірусу, але триває підготовка до їхнього масового виробництва.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.