В рамках експерименту МОЗ у курортному місті вакцинували вже більше половини населення

В рамках експерименту МОЗ у курортному місті вакцинували вже більше половини населення

В рамках експерименту МОЗ у курортному місті вакцинували вже більше половини населення

В рамках експерименту МОЗ у курортному місті вакцинували вже більше половини населення

На Львівщині більшість жителів Моршину вакцинували від COVID-19. Щеплення в курортному місті отримали понад 61% городян, ще близько 15% перехворіли на коронавірус. Тепер в МОЗ вивчатимуть результати проведеного експерименту.

Про це повідомив мер Моршина Руслан Ільницький, пише «Радіо Свобода».

Більшість населення Моршину отримало першу дозу щеплення проти коронавірусу, зазначив він. Це означає, що вже через кілька тижнів в Моршині можна буде спостерігати формування колективного імунітету, але Міністерство охорони здоров’я про це не вказувало.

Руслан Ільницький додав, що вакцинувати більшість жителів курортного міста було нелегко. Першими щеплення отримали ті, хто на нього чекав, а потім місцевій владі треба було переконати щепитися і інших людей.

«Ми вводили «обдзвони»: сімейні лікарі мають телефони людей, які уклали декларації. Деяким дзвонили по три-чотири рази, тому що вони думали, відкладали, були питання про вакцину»ㅡ зазначив Ільницький.

Для експерименту в Моршині використовували тільки китайську вакцину CoronaVac. У частини людей були сумніви щодо неї, деякі відмовилися від цього препарату і чекають на інший. Велика частина людей не хотіла вакцинуватися ніякою вакциною, каже мер.

Пілотний проект МОЗ стартував 16 квітня. Міністерство хотіло перевірити ефективність вакцинації в окремому населеному пункті. Для цього вибрали Моршин, він є найбільшим курортним містом у Львівській області, і там є можливості для організації відпочинку і реабілітації великої кількості людей.

У Моршині проживає 4239 людей, передбачалася вакцинація близько 70% населення, щоб сформувати колективний імунітет. Проект закінчився 13 травня, і тепер в МОЗ вирішать, чи продовжувати вакцинувати всіх бажаючих в місті без поділу на пріоритетні групи або зосередитися на тих, хто вже отримав першу дозу.

Після того, як в місті завершиться імунізація всього населення, в Міністерстві охорони здоров’я почнуть аналізувати, як в місті розвивається епідемічна ситуація.

В Україні за минулу добу, 12 травня, зафіксували 6813 нових випадків коронавірусу. Найбільше заражень за добу виявили в Києві (726), Харківській (635), Донецькій (587), Дніпропетровській (553) та Рівненській (459) областях.

Протягом наступного тижня в Україні очікується збільшення числа заражень COVID-19 в офіційній статистиці. Це пояснюється нормалізацією кількості тестувань після травневих свят.

Всі регіони України перейшли в «жовту» зону карантину. З «помаранчевої» сьогодні вийшли останні дві області – Миколаївська і Черкаська.

В Україні майже повністю використали вакцину проти COVID-19, зарезервовану для першого щеплення в рамках вакцинації населення. У прищепних пунктах станом на 12 травня не залишилося препарату AstraZeneca.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.