В Офісі президента розповіли, кому відмовлятимуть у купівлі землі

В Офісі президента розповіли, кому відмовлятимуть у купівлі землі

В Офісі президента розповіли, кому відмовлятимуть у купівлі землі

В Офісі президента розповіли, кому відмовлятимуть у купівлі землі

Українцям розповіли, що необхідно зробити власнику землі для продажу своєї ділянки.

У разі невідповідності вимогам покупця і порушення правильності подачі документів нотаріус буде зобов’язаний відмовити в оформленні договору купівлі-продажу сільськогосподарської землі, повідомили в Офісі президента.

«Відтепер купувати землю мають право всі громадяни України, територіальні громади та держава. Нотаріус перевірятиме покупця і правильність поданих документів. У разі невідповідності вимогам нотаріус зобов’язаний відмовити в державній реєстрації договору купівлі-продажу», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в ОП, для продажу земельного паю землевласник має здійснити кілька кроків.

По-перше, перевірити кадастровий номер на публічної кадастровій карті.

По-друге – визначити, чи є особи з переважним правом покупки. «Згідно із законом – це орендар вашої земельної ділянки. Власник землі має насамперед запропонувати придбати ділянку саме орендарю або особі, якій орендар передав своє переважне право на викуп», – йдеться в повідомленні.

Далі треба зібрати необхідні документи.

За даними ОП, викупна ціна буде дорівнювати нормативній грошовій оцінці ділянки. Право власності можна оформляти вже після першого платежу.

Відзначається, що фермери або їх спадкоємці зможуть викуповувати без аукціону земельні ділянки, які вони придбали на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння або оренди шляхом переоформлення права постійного користування до 2010 року.

Українські фермери зможуть придбати ділянку в розстрочку до 10 років.

В ОП відзначили, що експерти не радять поспішати з продажем паю відразу після відкриття ринку, адже з часом ринкові ціни виростуть, відповідно, зросте і середня орендна плата, тому здавати в оренду ділянки буде вигідніше. «Крім продажу, земельну ділянку можна здавати в оренду та отримувати постійний дохід; заснувати на цій землі фермерське господарство і розвивати власну справу; використовувати ділянку як заставу по кредиту та отримати кошти на розвиток свого господарства або на особисті цілі подібне», – наголошується в повідомленні.

Також землю можна подарувати або передати в спадщину, і вже новий власник матиме на неї повні права господаря.

Як відомо, з 1 липня 2021 року в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. Але він не пошириться на тимчасово окупований Крим і ОРДЛО.

Купувати сільськогосподарську землю зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє покупку землі іноземцями, в тому числі – громадянами країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватися тільки на загальнонаціональному референдумі.

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що купувати та продавати сільськогосподарську землю буде складно через серйозні нотаріальні перевірки.

У світі немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на ринок землі, і з 1 липня його не буде і в Україні, повідомив прем’єр єр-міністр Денис Шмигаль.

Українське законодавство забороняє придбання української землі представниками терористичних організацій і країни-агресора. Якщо таке все ж станеться, землю конфіскують.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.