В Офісі президента повідомили, коли може вирішитися питання членства України в ЄС

В Офісі президента повідомили, коли може вирішитися питання членства України в ЄС

В Офісі президента повідомили, коли може вирішитися питання членства України в ЄС

В Офісі президента повідомили, коли може вирішитися питання членства України в ЄС

18 лютого  в офісі президента відбулася нарада щодо стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції під головуванням Володимира Зеленського, під час якої йшлося про те, що питання членства України в ЄС має вирішитися до кінця поточного десятиліття.

За інформацією прес-служби глави держави, на нараді обговорювалось, що «Україна стає країною, де всім затишно й безпечно, а членство у Європейському Союзі перестало бути гіпотетичним – це питання часу, яке має вирішитися до кінця поточного десятиліття».

На зустрічі йшлося про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, її оновлення, а також про інтеграцію у ринки ЄС і Єдиний цифровий ринок Євросоюзу.

«Серед цілей – євроінтеграція та досягнення основних критеріїв щодо набуття повноправного членства в НАТО, синхронізація з європейським Зеленим курсом», – заявили в ОП.

Нагадаємо, 6 жовтня у Брюсселі відбувся 22-й саміт Україна – Європейський союз. Зустріч відбулася за участі президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської ради Шарля Мішеля та Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля. Від початку пандемії коронавірусу це був перший саміт із країною-партнером Євросоюзу, який провели за реальної присутності учасників, а не через відеозв’язок. Саміт спершу планувався на 1 жовтня, але його перенесли на 6 жовтня через відтермінування зустрічі лідерів ЄС.

Під час зустрічі, Україна та ЄС підписали три угоди на загальну суму 60 мільйонів євро. Угода щодо «Програми ЄС «Міцні регіони» (EU4ResilientRegions) – на суму 30 млн євро, угода щодо механізму розвитку громадянського суспільства в Україні на 20 млн євро, а також Кліматичний пакет для стабільної економіки на 10 млн євро.

Крім того, було підписано три проекти між Україною і Європейським інвестиційним банком. Кошти скерують на підтримку регіонів у боротьбі із COVID-19, розвиток громадянського суспільства, боротьбу з гібридними загрозами, змінами клімату та модернізацію «Укрпошти».

Водночас, ЄС поки що не надав Україні обіцяний кредит у розмірі 600 мільйонів євро за програмою макрофінансової допомоги на загальну суму 1,2 мільярди євро. Причиною став скандал з лобіюванням призначення непрофесійних кандидатів на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.