Уже влітку по Україні вдарить нова хвиля коронавірусу — вчені

Уже влітку по Україні вдарить нова хвиля коронавірусу — вчені

Уже влітку по Україні вдарить нова хвиля коронавірусу — вчені

Уже влітку по Україні вдарить нова хвиля коронавірусу — вчені

На думку українських вчених, в Україну з Росії може прийти нова хвиля COVID-19 через східні території. Вона почнеться раніше осені і через штам «Дельта» буде потужнішим за попередню хвилі, пік якої припав на початок квітня 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба НАН України.

Зазначається, що з початку квітня міжвідомча Робоча група представників Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України, створювала і тестувала математичну модель SEIR-U, аби спрогнозувати розвиток епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні.

Вчені стурбовані останніми новинами з розповсюдження штаму «Дельта», який уперше виявили в Індії.

11 червня в Британії повідомили, що він у 1,6 рази заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше знайдений у Великій Британії), у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 рази частіше – до реанімації. Водночас, ефект від вакцин переважно зберігається.

Цей штам уже широко поширився в Росії. Його частка там оцінюється в чверть від усієї захворюваності по країні. У Росії спостерігається стрімке зростання захворюваності, що сконцентрована у двох найбільших мегаполісах країни – Москві та Санкт-Петербурзі. Кількість випадків хвороби у Москві за останній тиждень подвоїлася, а на стрімке зростання кількості госпіталізацій в обидвох мегаполісах, вказують неофіційні джерела.

В Європі зареєстрована захворюваність зараз близька до рівня України. У більшості країн епідемічна ситуація, як правило, швидко покращується (в Іспанії приріст пов’язаний з особливостями ведення статистики). На низьких рівнях зупинилося падіння захворюваності в Албанії та Молдові.

Зростання захворюваності спостерігається у трьох країнах: Росії, Великій Британії та Португалії. І штам «Дельта» найбільше поширився саме у цих країнах.

Стрімке зростання захворюваності у Великій Британії спостерігається попри 60% вакцинованих від усього населення. Зростання смертності в цій країні наразі не спостерігається, оскільки вірус поширюється переважно серед молодого, ще не вакцинованого населення.

Вчені вважають, що слід розглянути доцільність встановлення додаткового контролю й обмежень щодо міграції між Україною та країнами, в яких стрімко зростає частка варіанту «Дельта», для відтермінування поширення цього штаму в нашій країні.

«З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації, нова хвиля може початися раніше осені. Слід також врахувати, що, з огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою за попередні, особливо в аспекті навантаження на лікарні. З огляду на ситуацію з поширенням штаму «Дельта» у світі, важливим є проведення досліджень на наявність антитіл у населення і секвенування поширених в Україні штамів»

Прес-служба НАН України

Нагадаємо, у світі виявили щонайменше 4 штами коронавірусу SARS CoV 2: бразильський, південноафриканський, британський, індійський, які небезпечніші за початковий, виявлений у Китаї. В Росії кажуть, що у них може бути окремий штам.

У Бразилії виявлено новий різновид коронавіруса SARS-CoV-2 – варіант P4 має невідоме походження.

В Інституті молекулярної біології та генетики НАН України вважають, що індійський штам коронавірусу менш небезпечний за британський. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

У квітні в двох регіонах України підтвердили південноафриканський штам коронавірусу. Цей штам виявився суттєво заразнішим за інші поширені штами хвороби, окрім британського. На нього погано діють антитіла в організмі тих, хто вже перехворів іншими штамами.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.