Уряд Словаччини на межі розпаду через купівлю російської вакцини

Уряд Словаччини на межі розпаду через купівлю російської вакцини

Уряд Словаччини на межі розпаду через купівлю російської вакцини

Уряд Словаччини на межі розпаду через купівлю російської вакцини

Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини.

Про це повідомляє Euractiv.

Голова партії Za udí (За народ) Вероніка Ремішова публічно висловила свою незгоду з присутністю прем’єр-міністра Ігоря Матовича в аеропорту і пресконференцією з приводу доставки російських вакцин.

«Не тільки я, але і деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування», – сказала Ремішова, додавши, що це «абсолютно недоречно і негідно».

За її словами, партії «необхідно обговорити» ситуацію в коаліції та «прийняти принципове рішення», піти або залишитися в уряді.

Ремішова неодноразово звинувачувала Матовича в поганому управлінні пандемією і відкрито вимагала відставки міністра охорони здоров’я Марека Крайчі. У Словаччині за останні тижні зафіксовано найвищий у світі рівень смертності від коронавірусу на душу населення.

Міністр економіки і голова Партії свободи і солідарності (SaS) Річард Сулік також розкритикував закупівлю російських вакцин і не виключив можливості виходу з коаліції. «Всі можливості прямо зараз на столі», – заявив він.

Якщо партії SaS та «За народ» вийдуть з коаліції, уряд Матович втратить більшість в словацькому парламенті, що, швидше за все, призведе до дострокових виборів.

Прем’єр відкинув критику, заявивши, що не вважає рішення зустріти російську вакцину проблемою. «Я зробив це, тому що відчував так, і я не думаю, що перейшов межу», – сказав Матович, додавши, що у партій немає причин виходити з коаліції.

Як відомо, 1 березня уряд Словаччини підтвердив закупівлю 2 мільйонів доз російської вакцини від коронавірусу «Спутник V».

До цього серед країн-членів ЄС «Спутник V» використовувала тільки Угорщина.

Нагадаємо, уряд Словаччини ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Читайте також:

Сербія вирішила подарувати Чорногорії 4000 доз російської вакцини від коронавірусу «Спутник V».

Раніше чорногорський інститут ліків та виробів медичного призначення видав дозвіл на імпорт в країну російської вакцини від коронавірусу «Спутник V».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.