Українські вчені розповіли про унікальні COVID-дослідження

Українські вчені розповіли про унікальні COVID-дослідження

Українські вчені розповіли про унікальні COVID-дослідження

Українські вчені розповіли про унікальні COVID-дослідження

Українські вчені першими у світі довели зв’язок між рівнем позаклітинної ДНК у крові і важкістю перебігу COVID-19. Такий прогностичний критерій необхідний лікарям для того, щоб прогнозувати, як буде розвиватися хвороба у конкретного пацієнта.

Як заявив завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко, на сьогодні лікарі не можуть прогнозувати, як COVID-19 буде розвиватися у конкретного пацієнта. Зокрема, незрозуміло, чому один пацієнт одужує за 7-10 днів, а інший – може потрапити в залежність від кисню, передає прес-служба НАН.

«Тому всім лікарям вкрай потрібен якийсь прогностичний критерій. Мені приємно повідомити: ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим він вищий, тим гірший прогноз), і довели це, до речі, першими в світі», – зазначив Досенко.

Він зазначив, що при госпіталізації у пацієнтів, який були в різному стані, брали кров для визначення рівня позаклітинної ДНК. І днями вже отримали остаточні результати.

«… все, що потрібно людям, щоб буквально в перший день хвороби передбачити, наскільки важким буде її перебіг і, відповідно, які препарати слід приймати, – здати кров на визначення рівня позаклітинної ДНК», – додав Досенко.

Нагадаємо, наприкінці грудня МОЗ України уклало контракт із китайською компанією Sinovac Biotech про постачання вакцини від коронавірусу.

Компанія «Лекхім» і китайська компанія Sinovac Biotech уклали контракт на поставку в Україну 5 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Поставка очікується у березні.

Ціна однієї дози вакцини від коронавірусу CoronaVac китайського виробництва становитиме 504 гривні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна підписала договір про поставку COVID-вакцини саме з китайською компанією Sinovac.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.