Україна схвалила використання китайської ковід-вакцини

Україна схвалила використання китайської ковід-вакцини

Україна схвалила використання китайської ковід-вакцини

Україна схвалила використання китайської ковід-вакцини

Україна схвалила застосування китайської вакцини від коронавірусу виробництва компанії Sinovac Biotech. Її мають завезти у березні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на МОЗ України. Українська фармацевтична компанія Lekhim – один із партнерів Sinovac – має домовленість з виробником про поставку 5 мільйонів доз вакцини в Україну, у тому числі 1,9 мільйона за схемою державних закупівель. Минулого місяця у Lekhim заявили, що подав документи, що вимагаються для схвалення вакцини, тоді як високопоставлений службовець міністерства на минулому тижні заявив, що влада накладе на компанію фінансові штрафи через затримки з її доставкою. «Україна, одна з найбідніших країн Європи, відстала від багатьох своїх сусідів у забезпеченні вакцинами свого 41-мільйонного населення, просячи допомоги у держав Європейського Союзу, та відмовляючись купувати російську вакцину Sputnik V», – вказують в Reuters.

30 грудня стало відомо про підписаня договору між Україною та китайською компанією Sinovac Biotech. Ідеться про 1 913 316 дозах вакцини, поставки якої мають початися упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини – препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Планується, що вакцина Sinovac надійде в Україну у березні 2021 року.

Крім того, в рамках європейської ініціативи COVAX Україна також сподівається отримати дози вакцини. Їх поставки почнуться у березні.

Індонезія першою за межами Китаю дозволила екстрене використання вакцини від коронавірусу, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech.

В Бразилії китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech на пізніх стадіях випробувань показала ефективність 78%.

Раніше керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

У держпідприємстві також зазначили, що через непогодження фінансового забезпечення з боку МОЗ із 1 січня вони не можуть приймати та розвозити ліки та медичні вироби, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Це, зокрема, стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Держпідприємство «Медзакупівлі» заявило, що може забезпечити поставку в Україну ковід-вакцини від ключових виробників. Намір глави МОЗ відсторонити його від закупівель зриває переговори з постачальниками.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.