Україна розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

Україна розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

Україна розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) розірве контракт з Serum Institute India (SII) на поставку COVID-вакцин з Індії. Компанія повинна була поставити в Україну 1,5 мільйони доз препарату CoviShield і 10 мільйонів Novavax.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє РБК-Україна.

За словами очільника МОЗ, індійський завод Serum Institute не виконав своїх обов’язків за контрактами. З 12 мільйонів доз, він поставив лише 500 тисяч.

Україна розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

Віктор Ляшко міністр охорони здоров’я України

«Вакцина від Novavax ще не зареєстрована ніде у світі. Ми розуміємо, що після внутрішньої реєстрації мине ще час, тобто до кінця року він (препарат – ред.) може ще не отримає прекваліфікацію ВООЗ. На нього не зможуть видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Навіть якщо його привезуть, дуже мало людей захочуть вакцинуватися цим препаратом»

Він уточнив, що зараз компанія Crown Agents, яка була посередником між Україною та Індією, веде переговори про розрив контракту. Як розповів міністр, з держбюджету була передоплата за 2 мільйони доз Novavax, яку за контрактом повернуть Україні.

Нагадаємо, у травні тодішній міністр охорони здоров’я України Максим Степанов домовився з власником Serum Institute Сайрусом Пунавалою щодо поставки вакцин Novavax і AstraZeneca/CoviShield. Сторони обговорили можливість збільшення обсягів поставок Novavax з 10 до 15 млн вже цього року, а також збільшення обсягів першої партії вакцин – з 2 до 4 мільйонів доз.

Раніше біотехнологічна фірма Novavax заявила, що її вакцина проти COVID-19 є безпечною та ефективною на 90,4%. Вакцина NVX-CoV2373 поки що не отримала дозволу на використання у світі.

Також Novavax Inc повідомила, що її експериментальна вакцина показала імунну відповідь і захист від південноафриканського штаму коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.