Учені з’ясували причину, чому в COVID-хворих зникає смак і нюх

Учені з’ясували причину, чому в COVID-хворих зникає смак і нюх

Учені з’ясували причину, чому в COVID-хворих зникає смак і нюх

Учені з’ясували причину, чому в COVID-хворих зникає смак і нюх

У хворих коронавірусом вражаються ділянки мозку, які відповідають за розпізнавання запахів і смаків. В майбутньому це може призвести до слабоумства.

До такого висновку дійшли науковці Оксфордського університету й Імперського коледжу Лондона, чиє дослідження було опубліковане 19 червня на репозиторії MedRxiv. Вчені вивчили дані 782 пацієнтів, які пройшли сканування мозку до пандемії. З них потім 394 перехворіли на COVID-19, у більшості були легкі чи помірні симптоми і лише 15 потребували госпіталізації. Потім всіх попросили ще раз пройти сканування головного мозку.

Виявилося, що навіть у тих людей, які перенесли хворобу в легкій формі, помітно зменшилася кількість сірої речовини у лівій парагіппокампальній звивині, лівій орбітофронтальній корі та лівій острівцевій корі. Ці ділянки відповідають за розпізнавання смаків і запахів, а також частково пов’язані із функціями мозку, відповідальними за пам’ять та згадування емоційних реакцій. Також вчені припускають, що ураження цих ділянок може в довготривалій перспективі збільшити ризик виникнення деменції – слабоумства.

Раніше штучний інтелект проаналізував близько 200 тисяч наукових статей про коронавірус, на базі яких нарахував 116 симптомів COVID-19. Третина з них пов’язані із мозком та нервовою системою.

Ознакою захворювання коронавірусом можуть бути сторонні шуми у вухах. А результатом хвороби в такому разі може стати глухота. Про це йдеться у дослідженні вчених Університетського коледжу Лондона і Королівського національного лор-госпіталю.

Іспанські вчені виявили ранній симптом COVID-19, який з’являється на тілі.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.