Учені виявили зв'язок між Другою світовою та пандемією

Учені виявили зв’язок між Другою світовою та пандемією

Учені виявили зв'язок між Другою світовою та пандемією

Учені виявили зв’язок між Другою світовою та пандемією

Вчені помітили, що країни з меншою кількістю смертей від коронавірусу втратили під час Другої світової війни великий відсоток свого населення.

Як пише Der Spiegel, про це йдеться у дослідженні вчених зі Світового банку й Університету Джорджтауна, які займалися однією з великих загадок пандемії коронавірусу: чому він б’є по іспанцях, італійцях, бельгійцях чи британцях так сильно, а по інших народах слабше, не дивлячись на демографічну та соціальну схожість і однакову неготовість медицини до боротьби з новою хворобою? Вчені розрахували кількість смертей від коронавірусу на мільйон населення до кінця серпня 2020 року для 50 країн Європи. А потім вони визначили, який відсоток населення загинув у цих же країнах під час Другої світової війни. Виявилося, що майже скрізь, де 10% населення і більше загинули під час війни, рівень смертності від COVID-19 був меншим, ніж 200 на мільйон. Це стосується України, Польщі, Білорусі, Росії та Німеччини. А в Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Італії, Франції й Нідерландах, де втрати населення були значно меншими, рівень смертності від коронавірусу перевалив за 600 на мільйон.

Причиною цієї кореляції автори дослідження вважають те, що постраждалі від війни суспільства виявилися більше готовими до такої катастрофи, як пандемія. Люди роблять більше висновків із прямо пережитих катастроф, ніж якщо лихо сталося десь далеко. Існує й чимало досліджень, які говорять, що люди після війн більш схильні до самовідданості й соціальної активності. І це ті якості, які можуть бути корисними для суспільства під час нового потрясіння, такого як пандемія коронавірусу зараз.

Вірогідно, що така велика катастрофа як Друга світова війна особливо посприяла розвитку більш стійких суспільств у країнах, які найбільше від неї постраждали. Сума індивідуальних реакцій зробила внесок у розвиток поведінкових закономірностей й інститутів, більш готових до майбутніх катастроф, свідомо чи ні.

Тим часом, ВООЗ вважає, що людство проводячи вакцинацію не встигне у 2021 році досягти такого рівня колективного імунітету, щоб пандемія припинилася.

Нагадаємо, у світі вже більше 30 країн почали вакцинацію від коронавірусу. Вакцинуються люди з груп високого ризику.

За підрахунками ВООЗ, міжнародному механізму доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX потрібно 4 мільярда доларів.

Україна в рамках міжнародної програми COVAX можливо отримає 16 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Швидше за все, це буде  британська вакцина від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneсa. Вона менш ефективна, зате дешевша і невибаглива до зберігання.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.