Учені виявили, що віруси застуди витісняють Covid з організму

Учені виявили, що віруси застуди витісняють Covid з організму

Учені виявили, що віруси застуди витісняють Covid з організму

Учені виявили, що віруси застуди витісняють Covid з організму

Учені з Університету Глазго встановили,  що риновіруси, які найчастіше викликають застуду, пригнічують вірус, що викликає Covid (Sars-CoV-2). Таким чином простуда може призупинити Covid в організмі.

Як повідомляє ВВС, вчені Центру вірусних досліджень Університету Глазго досліджували, як вірус, що викликає Covid (Sars-CoV-2), впишеться в таємничий світ «вірусних взаємодій» із його конкуренцією між різними збудниками хвороб. Бо часто віруси «конкурують» за місце в тілі людини, наприклад вірус грипу витісняє інші, а от аденовіруси схильні до спільного проживання в організмі.

Науковці взяли копію слизової оболонки дихальних шляхів людини і заразили її Sars-CoV-2 та риновірусом, який є однією з найпоширеніших інфекцій у світі та причиною звичайної застуди. Виявилося: якщо риновірус та Sars-CoV-2 випустити одночасно, то перший пригнічує Covid-19. Якщо ж риновірусу дати 24 години фори, то у Sars-CoV-2 просто не буде шансів, він не зможе закріпитися в організмі. І навіть коли вчені випустили Sars-CoV-2 на 24 години раніше, риновірус все одно виявився сильнішим і не давав розвиватися конкуренту.

Як вказав BBC News доктор Пабло Мурсія, це означає, що висока поширеність звичайної застуди може знизити кількість нових випадків зараження Sars-CoV-2. Переваги можуть бути короткотривалими, але риновірус дуже поширений.

Подальші експерименти показали, що риновірус запускає імунну реакцію всередині інфікованих клітин, яка блокує здатність Sars-CoV-2 створювати свої копії. Однак коли застуда мине й імунна реакція повернеться в норму, Covid знову «візьметься за старе».

Тим часом, науковці повідомили, коли буде готова універсальна вакцина проти усіх штамів коронавірусу.

Вакцина проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer показала високу ефективність проти «британського» і «південноафриканського» штамів COVID-19 під час тестів.

Південноафриканська медичне відомство заявило про тимчасове призупинення використання протівокоронавірусной вакцини від AstraZeneca в зв’язку з її низькою ефективністю проти нового штаму COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.