У школярів не вимагатимуть результати COVID-тестів

У школярів не вимагатимуть результати COVID-тестів

У школярів не вимагатимуть результати COVID-тестів

Вимірювання температури перед початком занять у школах залишається обов’язковим, але у разі захворювання дитини. Водночас, наразі немає обов’язкової вимоги надавати результати ПЛР-тестів або швидких тестів.

Про це в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У школярів не вимагатимуть результати COVID-тестів

Ігор Кузін головний санітарний лікар України

«Термометрія залишається обов’язковою перед тим як учень має почати навчальний процес, якщо температура є перевищеною, в такому випадку дитина має звернутися до свого лікаря. В такому випадку діємо по інструкції діагностики коронавірусної хвороби – це або швидкий тест на антиген або ПЛР. Це на розсуд лікаря. З іншого боку, обов’язкової вимоги по пред’явленню результатів ПЛР-тестів або швидких тестів зараз немає. І вона не буде застосовуватися стосовно шкіл»

Він нагадав, що МОЗ затвердило постанову головного державного санітарного лікаря №10, якою регламентуються протиепідемічні заходи в закладах освіти.

«Там є базові вимоги яким чином не допускаються хворі діти до навчання. І батькам також вартує розуміти, яку кількість масок дати дитині і яким чином консультувати дитину по використанню засобів індивідуального захисту, коли вимагати обробку рук або обмеження спілкування»

— Ігор Кузін головний санітарний лікар України

Головний державний санлікар наголосив, що Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти та науки підтримують позицію ВООЗ та ЮНІСЕФ, що школа має бути безпечним середовищем, і в умовах жорстких протиепідемічних обмежень закриватися останньою та відкриватися першою.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили 3663 нових випадки коронавірусу. Найбільше нових заражень у Києві, Львівській та Харківській областях.

Уже з 13 вересня в Україну повернеться «жовтий» рівень карантину. Рішення про це буде остаточно затверджене на наступному засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Більшість протиепідемічних обмежень в «жовтих» і «червоних» зонах не будуть застосовуватися до тих, хто пройшов вакцинацію від COVID-19. Уряд планує максимально наблизити якість життя вакцинованих людей до звичного.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.