У РФ процвітає вакцинний туризм до Європи: до яких країн росіяни їдуть за щепленням

У РФ процвітає вакцинний туризм до Європи: до яких країн росіяни їдуть за щепленням

У РФ процвітає вакцинний туризм до Європи: до яких країн росіяни їдуть за щепленням

На фоні відтермінування схвалення російських вакцин від коронавірусу,  жителі РФ почали активніше їздити до країн Європи, аби отримати щеплення вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зараз туроператори пропонують вакцинуватися тільки за двома напрямками – у Сербії та Німеччині, пише російська BBC.

Сербія безкоштовно вакцинує іноземців вакцинами Pfizer, BioNTech, Astra Zeneca і Sinopharm (турист сам може обрати препарат). Однак ця країна не є країною-членом ЄС, тому всі сертифікати про вакцинацію, отримані тут, необхідно конвертувати у європейський – популярною є конвертація сертифіката у Франції.

Вакцинація у Німеччині хоч і простіша, але щеплення для туриста тут значно дорожче. За один компонент Pfizer доведеться заплатити близько 600 євро, а за однокомпонентний Johnson & Johnson – понад 850 євро.  І це витрати без урахування перельоту, проживання та, можливо, послуг перекладача. А отпоїздка до Сербії на три дні разом з авіаперельотом на одну людину обійдеться близько 600 євро, вакцина – безкоштовна.

Зараз щеплені «Спутником» або іншою російською вакциною туристи вважаються невакцинованими у ЄС та країнах, де препарати не зареєстровані. А у Росії не зареєстрована жодна з іноземних вакцин. Усередині країни нема можливості зробити ними щеплення. Якщо ж громадянин країни щепиться Pfizer за кордоном, то в Росії він буде вважатися нещепленим.

Відтак серед росіян стало популярним щеплення першою дозою російською вакциною, а другою – іноземною.

Нагадаємо, схвалення російської вакцини від коронавірусу «Спутник-5» для екстреного застосування було призупинено, поки виробники препарату не виконають рекомендації ВООЗ та не пройдуть нову інспекцію.

Раніше Франція закликала країни ЄС не визнавати вакцини з Росії та Китаю. РФ звинуватила Францію в нацизмі через заяву про вакцину.  «Супутник V» не отримала, і може ніколи не отримати схвалення Європейського агентства лікарських засобів, сказав прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

Розробники російської антикоронавірусної вакцини Sputnik V начебто не надали регулятору ЄС (ЕМА) дані про безпеку одного з елементів для її виробництва: сироватки крові телят, яка використовується в живленні культури клітин для розмноження аденовірусу – основи вакцини.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.