У Польщі вироблятимуть американську COVID-вакцину

У Польщі вироблятимуть американську COVID-вакцину

У Польщі вироблятимуть американську COVID-вакцину

У Польщі вироблятимуть американську COVID-вакцину

Польська біотехнологічна компанія Mabion SA з Лодзького воєводства підписала угоду з американською компанією Novavax, яка дозволятиме налагодити технологічну лінію з виробництва у країні вакцини проти коронавірусу NVX-CoV2373.

Про підписання відповідних угод з американською стороною та Польським фондом розвитку повідомили в середу у Mabion SA, пише Укрінформ.

«Mabion 3 березня підписав угоду з Novavax. На її підставі у першій половині цього року компанія отримає технологію (з виробництва вакцини – ред.), а потім буде виготовлено технічну серію субстанції, яка є головним складником вакцини. Після позитивного завершення тестів й отримання компанією Novavax дозволів на допуск NVX-CoV2373 Mabion і Novavax розпочнуть переговори щодо укладення угод і потенційних замовлень на комерційне виробництво»,- повідомляє Mabion SA.

Компанія уклала також угоду з державною інституцією – Польським фондом розвитку – відповідно до якої буде виділено 40 млн злотих (понад 10 млн дол.) на фінансування створення технологічної лінії з виробництва цієї вакцини.

Після появи інформації про підписання угоди акції Mabion SA на Варшавській фондовій біржі в середу вранці зросли на понад 40%.

Вакцина NVX-CoV2373 є дводозовою і має зберігатися при температурі від 2 до 8°C. У грудні 2020 року у США та Мексиці розпочався третій етап тестування вакцини. Станом на сьогодні вона перебуває на етапі затвердження та отримання необхідних сертифікатів.

За оцінками компанії Novavax, ефективність цієї вакцини проти COVID-19 становить понад 89%. Водночас клінічні дослідження у ПАР показали, що її ефективність проти «південноафриканської» мутації коронавірусу становить 50-60%.

Уряд Канади наприкінці лютого підписав з Novavax попередню угоду про виробництво у Монреалі цієї вакцини.

Читайте також:

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов анонсував нові поставки вакцини від коронавірусу в країну. Компанія Novavax надасть Україні ще 10 млн вакцин. Разом із тим, терміни поставок він не назвав.

Напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко зробив щеплення від коронавірусу індійською вакциною. Так він показав, що не чекає «чогось кращого».

Раніше Зеленський вакцинувався препаратом AstraZeneca у військовому госпіталі у Сєверодонецьку.

А напередодні щеплення від коронавірусу зробив і глава МОЗ Максим Степанов.

Записатися на вакцинацію від коронавірусу можна через застосунок або сайт держпослуг «Дія». Про це розповів глава Мінціфри Михайло Федоров.

Під час вакцинації від коронавірусу можуть бути кілька типових побічних ефектів, але вони легкі. Серйозні зустрічаються дуже рідко, в Україні вони не зафіксовані.

Станом на 27 лютого вакцинація в Україні проводилася 33 бригадами. За минулу добу більше прищепили жінок, ніж чоловіків.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.