У Новій Зеландії жінка померла після щеплення препаратом Pfizer

У Новій Зеландії жінка померла після щеплення препаратом Pfizer

У Новій Зеландії жінка померла після щеплення препаратом Pfizer

У Новій Зеландії повідомили про перший випадок смерті, пов’язаної з щепленням проти коронавірусу. Жінці зробили укол препаратом Pfizer.

Причиною смерті жінки став, ймовірно, міокардит, або запалення серцевого м’яза, повідомив незалежний орган з контролю за безпекою вакцинації, пише ВВС.

У померлої були й інші проблеми зі здоров’ям, які могли «вплинути на наслідки вакцинації».

«Це перший випадок в Новій Зеландії, коли смерть протягом декількох днів після вакцинації пов’язують з вакциною Pfizer», – йдеться в заяві Ради з моніторингу безпеки вакцин.

Раніше надходили повідомлення про смерть пацієнтів протягом декількох днів після вакцинації, але такі випадки не пов’язували з щепленням. Розслідування смерті мешканки Нової Зеландії триває, подробиці поки не розголошують.

Регуляторні органи в Європі вважають міокардит та інші проблеми з серцем «дуже рідкісними» побічними ефектами від щеплення вакцинами Pfizer і Moderna, що найчастіше трапляється з чоловіками молодого віку. Там також наполягають, що користь від вакцинації набагато перевищує ризики.

Серед симптомів міокардиту – різкий біль в грудях, брак дихання і прискорення серцебиття. Лікарі радять тим, хто недавно прищепився, і відчуває подібні симптоми, як можна швидше звертатися за медичною допомогою.

Влада Нової Зеландії заявила, що не збирається відмовлятися від використання вакцин Pfizer і Moderna. За даними Університету Джонса Хопкінса, в Новій Зеландії досі було зареєстровано лише 3465 випадків коронавірусу і 26 смертей від нього.

Країні вдалося уникнути швидкого поширення коронавірусу, але вакцинація там розгорталася з затримкою, і її критикували. Останнім часом в країні прискорився процес вакцинації населення, вже використано три мільйони доз вакцин від коронавірусу, повністю вакциновані 23% населення.

Через останній спалах хвороби, який пов’язують з поширенням штаму «дельта», в більшості регіонів країни ввели карантин. Зараз в країні з населенням близько 5 мільйонів жителів зафіксовано 560 випадків коронавірусу.

Раніше експерт ВООЗ доктор Кетрін О’Брайен пояснила, для чого необхідна вакцинація, враховуючи, що після неї пацієнт все одно може заразитися COVID -19. Ефективність вакцин становить від 80 до 90 відсотків.

В Ізраїлі стартувала так звана бустерна вакцинація від коронавірусу громадян старше 30 років.

У Вінниці буде проведена лотерея серед вакцинованих жителів міста, де головним призом виступить автомобіль.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.