У НАТО заявили про загрозу з боку Росії

У НАТО заявили про загрозу з боку Росії

У НАТО заявили про загрозу з боку Росії

У НАТО заявили про загрозу з боку Росії

В євроатлантичному просторі найглибший геополітичний виклик виходить від Росії. Так, Росія підтримує потужний звичайний військовий і ядерний арсенали, які загрожують території НАТО.

Як відзначають експерти в аналітичній доповіді НАТО 2030 Росія також погрожує НАТО в некінетичному вимірі з використанням гібридних засобів, які розмивають межу між війною і миром.

«Спроби НАТО наростити надійне партнерство і залучити Росію до формування архітектури євроатлантичної безпеки в період після холодної війни, були відкинуті. У 2014 році Росія незаконно і необгрунтовано анексувала Крим, вторглася і окупувала частину Східної України. Російська влада прагне до гегемонії над колишніми радянськими державами, і підриває їх суверенітет і територіальну цілісність, спрямована заблокувати шлях цих держав в просуванні до НАТО», – йдеться в доповіді.

У документі також говориться, що паралельно Росія намагається створювати сателітні або залежні держави поблизу території країн НАТО, а також порушує режими контролю над озброєнням, що вже призвело до руйнування ДРСМД.

Дослідники дійшли висновку, що Росія має на меті послабити і розділити союзників зсередини шляхом підриву соціальної рівності і самого способу життя.

Нагадаємо, 20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про те, що США розірвуть Договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Він також має намір розпочати нарощування ядерного арсеналу, допоки інші країни «не прийдуть до тями».

У відповідь президент РФ Володимир Путін пригрозив «симетричною відповіддю» у разі, якщо США вийдуть з ракетного договору. Зокрема він заявив, що Росія вироблятиме ракети, які заборонені цим договором.

Після провалу ракетних переговорів між заступником глави російського МЗС та заступником американського держсекретаря,  Сполучені Штати вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 2 лютого 2019 року. У Держдепі заявили, що розрив угоди «розв’яже руки американським військовим». Президент РФ Володимир Путін також оголосив про вихід Росії ракетного договору, заявивши, що їх дії є дзеркальними на дії США.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.