У НАН дали прогноз на четверту хвилю COVID-19 в Україні

У НАН дали прогноз на четверту хвилю COVID-19 в Україні

У НАН дали прогноз на четверту хвилю COVID-19 в Україні

У НАН дали прогноз на четверту хвилю COVID-19 в Україні

Академік НАН України, професор та вірусолог Володимир Широбоков вважає, що четверта хвиля коронавірусу в Україні очікується восени.

Учений зазначив, що спалахи захворювання можуть бути і раніше через індійський штам COVID-19, інформує Обозреватель.

«Не дуже згоден з прогнозом МОЗ по четвертій хвилі в Україні. Але якщо завезуть новий індійський штам – можливий ще певний підйом. Цей штам дійсно небезпечний, викликає більш важкі форми захворювання. Вражає не тільки літніх людей, а й середнього віку. Вірус набуває темпи мутаційної активності і це далеко не останній варіант, який нас чекає. Коронавірус – сезонне захворювання. Влітку має бути послаблення, а восени знову буде спалах»

— Володимир Широбоков професор, вірусолог, академік НАН України

7 травня МОЗ оголосило, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. Однак розслаблятись зарано, бо може початись четверта хвиля, заявив міністр охорони здоров’я Степанов.

Нагадаємо, в Індії наприкінці квітня фіксували антирекорди за кількістю нових заражень COVID-19. Щодня в країні підтверджували понад 300 тисяч заражень.  У ВООЗ не стали стверджувати, що єдиною причиною спалаху COVID-19 в Індії є більш заразний варіант вірусу.

Так званий індійський штам коронавірусу вже циркулює в Туреччині і не обійде Україну. Це станеться до кінця травня, повідомив глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан. На початку травня два осередки індійського штаму коронавірусу підтвердили у Польщі.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації. В Інституті молекулярної біології та генетики НАН України вважають, що «індійський» штам коронавірусу є менш небезпечним, ніж британський вид.

З 2 травня Україна закрила вільний в’їзд з Індії через спалах коронавірусу у цій країні. А Всесвітня організація охорони здоров’я на початку травня заявила, що «індійський» штам коронавірусу «викликає занепокоєння» на глобальному рівні.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.