У МОЗ уточнили, хто і коли отримає паспорти вакцинації

У МОЗ уточнили, хто і коли отримає паспорти вакцинації

У МОЗ уточнили, хто і коли отримає паспорти вакцинації

МОЗ і Мінцифри завершують розробку паспорта вакцинації для українців. Його отримають ті, хто зробить дві дози щеплення.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ у Telegram. Вказується, що у документі буде міститися інформація, коли людина вакцинована, який термін дії вакцини згідно з інструкцією. Як зазначив глава міністерства Максим Степанов, проект документа уже фактично готовий, але дата його запуску ще не узгоджена. «Залишилися суто технічні питання, які ми з Мінцифрою достатньо швидко вирішимо. Зрозуміло, що ми почнемо введення паспортів, коли буде провакцинована більша кількість осіб» – вказав глава МОЗ.

Зазначимо, що наприкінці лютого головний санлікар України Віктор Ляшко запевнив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію проти COVID-19. У майбутньому можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу. У березні Ляшко повідомив, що українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, бо вакцина, яку використовують в Україні, сертифікована ВООЗ.

Як повідомлялось, ЄС буде видавати тим, хто отримав щеплення від коронавірусу, так звані «сертифікати вакцинації». Але це буде медичний документ, який не замінить «паспорт вакцинації» – його ЄС запровадить окремо. Ковід-паспорти ЄС запустить до літа.

У ВООЗ заявили, що дозвіл на вільні поїздки особам з паспортами вакцинації може спровокувати нову хвилю пандемії, оскільки вони можуть розповсюджувати коронавірус, хоч самі не хворіють.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.