У МОЗ уточнили дату запуску COVID-паспортів

У МОЗ уточнили дату запуску COVID-паспортів

У МОЗ уточнили дату запуску COVID-паспортів

Сертифікати вакцинації від коронавірусу запрацюють з 1 липня, повідомив голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій. Електронні COVID-паспорти дозволять українцям вільно подорожувати під час пандемії Євросоюзом та іншими країнами.

Усі українці, щеплені від коронавірусу, уже включені до електронної бази даних, уточнив представник МОЗ в ефірі каналу Дом.

«Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров’я впроваджує такі електронні сертифікати. Бо, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння. Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде зроблено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз — однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних»

— Федір Лапій голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при МОЗ України

Нагадаємо, Європейський союз і Україна досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів. Громадян України не стануть зобов’язувати оформляти сертифікат про вакцинації від коронавірусу, але з ним буде зручніше подорожувати.

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу українці можуть отримати у пунктах вакцинації або у застосунку чи на порталі «Дія».

Україна запустить сертифікати вакцинації від коронавірусу починаючи з 1 липня, оскільки діє у цьому питанні синхронно із ЄС.

У червні Україна і Грузія домовились про взаємне визнання COVID-паспортів.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.