У МОЗ уточнили, чи будуть наразі преференції щепленим українцям

У МОЗ уточнили, чи будуть наразі преференції щепленим українцям

У МОЗ уточнили, чи будуть наразі преференції щепленим українцям

У МОЗ уточнили, чи будуть наразі преференції щепленим українцям

Міністерство охорони здоров’я поки не розглядає варіант надання будь-яких преференцій українцям, які отримали щеплення від COVID-19. Темпи вакцинації в країні залишаються досить низькими.

Про це головний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав в інтерв’ю «Укрінформу».

«Преференції поки робити не будуть, головна преференція в країні для кожної людини – те, що вона захищена вакцинацією і перенесе це захворювання легко», – сказав Кузін.

Багато країн використовують такі підходи, і вони працюють. Але в той же час слід розуміти, що ці підходи працюють на завершальному етапі щеплювальної кампанії, коли щеплено не менше 50% населення країни. Коли країна знаходиться на рівні вакцинації 10% однієї дозою, і 7-8% – двома, це наднизькі цифри для впровадження будь-яких преференцій, пояснив головний санітарний лікар України.

«Ми повинні, щонайменше, дійти до позначки 50% вакцинованого населення і вже після того впроваджувати якісь мотиваційні стимули, щоб вони прийшли на пункт вакцинації, або регулювати питання доступу до якихось публічних заходів, або регулювати користування громадськими послугами», – підкреслив Ігор Кузін.

МОЗ поки має намір сфокусуватися на працівниках підприємств критичної інфраструктури, вакцинувати їх до мінімально рекомендованих рівнів. Йдеться про працівників транспорту, медичних працівників та інших фахівців. Також обговорюється питання роботи гуртожитків, якщо там недостатня кількість вакцинованих людей.

Однією з ключових груп ризику залишаються педагоги. Впроваджена урядом норма, що стосується вакцинації мінімум 80% працівників освітніх установ для продовження їх роботи, націлена на те, щоб не допустити спалаху COVID-19 в кожному закладі, додав Ігор Кузін.

Міністерство охорони здоров’я введе повторну вакцинацію населення від коронавірусу. Її хочуть провести через рік після введення базових щеплень, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузин.

Новий спалах коронавірусу очікується восени, але може початися і раніше.

За даними епідемічних показників МОЗ, в двох областях України зафіксовано «червоний» рівень показника динаміки госпіталізацій. Ще в шести областях перевищена норма виявлення нових випадків коронавируса.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.