У МОЗ спростовують інформацію про «особливі вимоги» щодо COVID-свідоцтв

У МОЗ спростовують інформацію про «особливі вимоги» щодо COVID-свідоцтв

У МОЗ спростовують інформацію про «особливі вимоги» щодо COVID-свідоцтв

У МОЗ спростовують інформацію про «особливі вимоги» щодо COVID-свідоцтв

Деякі українці, які вже отримали дві дози вакцини проти COVID-19, зіштовхнулися з відмовою сімейного лікаря видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Причина, яку називають – відсутність спеціальних бланків жовтого кольору. Через це деяким пацієнтам доводиться приходити до лікаря за довідкою зі своїм жовтим папером.

В Міністерстві охорони здоров’я ж кажуть, що такої вимоги немає. І окремих спеціальних бланків теж немає.

«Немає окремої вимоги щодо кольору паперу, на якому має друкуватися Міжнародне свідоцтво про вакцинацію», – пояснили у коментарі LIGA.Life.

Зазначимо, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і COVID-сертифікати, які впроваджують з 1 липня, – це різні документи. Свідоцтво про вакцинацію – це документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам, затвердженим ВООЗ в 2005 році. У такі свідоцтва ще до пандемії коронавірусу вносили дані про щеплення проти грипу, поліомієліту, кору та інших інфекційних захворювань.

Свідоцтво про вакцинацію може отримати людина, яка повністю вакцинована проти COVID-19, тобто отримала дві дози. А якщо ви досі не отримали другу дозу, а вже час – МОЗ пояснило як діяти. Документ видають тільки в паперовій формі.

Цим займається сімейний лікар. Той має роздрукувати свідоцтво через медичну картку пацієнта з електронної системи охорони здоров’я, де є дані про вакцинацію пацієнта, наприклад, портал Helsi. Деякі лікарі також кажуть, що їм ще мають провести тренінг, як видавати свідоцтва. Але інші при цьому вже видають документи без проблем.

У МОЗ пояснюють:

  • свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я;
  • заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою;
  • містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо);
  • обов’язково має офіційний штамп закладу охорони  здоров’я та підпис лікаря.
  • має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.

Також у МОЗ додають, що свідоцтво буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.

«Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення», – пояснили в МОЗ.

Нагадаємо, раніше в Кабінеті міністрів зазначили, що COVID-сертифікати запустять в Україні впродовж 10-14 днів після того, як їх запровадить Європа.

З 1 липня в Європейському союзі планують запровадити безкоштовні COVID-сертифікати. Документ буде підтвердженням, що особа захищена від коронавірусу.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зазначила, що в майбутньому цифрові COVID-сертифікати стануть чинними для країн за межами ЄС.

ЄС і Україна вже досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів.

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу українці можуть отримати у пунктах вакцинації, в застосунку або на порталі «Дія».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.