У МОЗ розповіли, коли Україна отримає нову партію індійської вакцини

У МОЗ розповіли, коли Україна отримає нову партію індійської вакцини

У МОЗ розповіли, коли Україна отримає нову партію індійської вакцини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, коли Україна отримає наступну партію індійської вакцини від коронавірусу CoviShield (Oxford-AstraZeneca). Незважаючи на те, що Індія призупинила експорт вакцини в інші країни, міністр налаштований досить оптимістично.

За словами Степанова в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу», Україна все ще не отримала дозволу на експорт вакцини з Індії, хоча планувалося отримати його в кінці березня.

«Мені здається, на початку квітня ми повинні отримати дозвіл (на експорт вакцини – ред.) і повинні почати отримувати вакцину. Ну я оптимістично так на це дивлюся», – каже міністр.

За його словами, зараз Україна відстежує ті «політичні процеси в Індії», через які притримали поставки вакцини в інші країни.

«Я думаю, ця затримка не буде занадто довгою», – каже Степанов.

Він уточнив, що зараз в Україні використовуватимуть 500 тисяч доз вже отриманої вакцини CoviShield для першої вакцинації. Після цього почнуть використовувати китайську вакцину Sinovac Biotech. Крім того, уряд збільшив термін між введенням першого і другого щеплення до 12 тижнів.

Нагадаємо, Індія призупинила експорт вакцини CoviShield. Інші країни не зможуть її отримати доти, доки населення Індії не буде вакциновано.

Нагадаємо, влада Індії вирішила розширити вакцинацію свого населення і заборонила вивезення за кордон вакцини AstraZeneca CoviShield, виробленої Індійським інститутом вакцин. На неї розраховувала Україна.

Напередодні глава комітету охорони здоров’я Верховної Ради Михайло Радуцький заявив, що постачання наступної партії вакцини CoviShield для України виявилася під питанням. Нібито Індію розгнівила кампанія в Україні проти цього препарату.

23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз. А 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.

За даними МОЗ в Україні з понад 62 тисяч щеплень від коронавірусу була зафіксована 361 побічна реакція на вакцину, що становить близько 0,5%. Два випадки побічної реакції вимагали медичного нагляду.

Імунітет до коронавірусу формується у людини із 14 по 22 день після щеплення, а у випадку інфікування хвороба іде у легкій формі.

МОЗ змінить схему вакцинації препаратом Covishield від AstraZeneca: для досягнення максимального рівня імунного захисту інтервал між дозами замість початкових 28 днів буде три місяці. Також МОЗ вніс зміни до дорожньої карти вакцинації, згідно з якими учасники бойових дій можуть отримати щеплення залишковими дозами вакцини.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.