У МОЗ розповіли, як записатися на щеплення від коронавірусу: що потрібно знати

У МОЗ розповіли, як записатися на щеплення від коронавірусу: що потрібно знати

У МОЗ розповіли, як записатися на щеплення від коронавірусу: що потрібно знати

У МОЗ розповіли, як записатися на щеплення від коронавірусу: що потрібно знати

Всі бажаючі зможуть самостійно записатися на вакцинацію від коронавірусу кількома способами. Запис на безкоштовне щеплення буде відкрито для всіх українців, в тому числі для населення від 18 до 59 років поза пріоритетних груп.

Українці зможуть записатися на отримання безкоштовного щеплення проти коронавірусу онлайн і в телефонному режимі вже на початку березня, пише «РБК-Україна».

Буде доступно кілька варіантів:

  • на порталі державних послуг «Дія» або в мобільному додатку «Дія»;
  • по телефону контакт-центру МОЗ 0-800-60-20-19;
  • у свого сімейного лікаря.

На підставі електронних заявок українців через портал або додаток «Дія» буде сформована «карта попиту», яка допоможе оперативно розподіляти вакцину згідно з чергою.

Людей з категорій ризику (за віком, професією, станом здоров’я) будуть прищеплювати по Національному плану в першу чергу. Решту, хто записався, внесуть до електронної черги.

Громадян зі списку очікування можуть викликати на щеплення поза календарним планом, якщо залишаться вакцини після імунізації всіх осіб із пріоритетної групи.

Для безкоштовної вакцинації пацієнт повинен бути зареєстрований в Реєстрі електронної системи охорони здоров’я. В системі вже є дані про всіх пацієнтів, які мають декларацію із сімейним лікарем, отримують медпрепарати за програмою «Доступні ліки».

Вакцинація є добровільною, але перед уколом необхідно заповнити заяву на згоду.

Після запису на щеплення людині буде приходити підтвердження про реєстрацію, а потім, у міру просування черги, повідомлення про дату вакцинації і місце її проведення.

Раніше Ляшко заявляв, що в Україні з початку вакцинації проти коронавірусу зафіксували сім випадків несприятливих наслідків після щеплення.

Нагадаємо, 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.

У Києві 25 лютого почалася вакцинація медиків. На столицю з першої партії вакцини виділили 42 тисячі доз.

Крім того, в Україні зареєстрували вакцину американської компанії Pfizer.

Нагадаємо, в країні почалася масова вакцинація. 1179 осіб щеплено проти COVID-19 за добу 25 лютого. Від початку кампанії щеплено +1338 осіб, з них отримали 1 дозу – +1338 осіб.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.