У МОЗ розповіли, хто зможе претендувати на третю дозу вакцини

У МОЗ розповіли, хто зможе претендувати на третю дозу вакцини

У МОЗ розповіли, хто зможе претендувати на третю дозу вакцини

Поки в Україні не будуть масово щеплювати населення третьою бустерною дозою вакцини. Але якщо будуть дані про її ефективність, вакцинацію робитимуть людям з груп ризику та у яких є проблеми з імунітетом.

Про це розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін в онлайн-інтерв’ю 9 вересня.

Санлікар пояснив, що зараз немає даних клінічних досліджень, які би показували переваги введення третьої дози для всього населення.

«Є точкові повідомлення, що введення бустерних доз може бути корисним для людей, у яких є проблеми з імунітетом, які мають гемодіаліз або які мають онкозахворювання або інші хвороби. З того, що в нас є неофіційно – це декілька заяв представників фармацевтичного сектору, що третя доза призводить до більш якісної, або, можна сказати, повної імунної відповіді. Однак, це лише заява фармацевтичного сектору, яка має бути підкріплена даними наукових досліджень», – заявив Ігор Кузін.

За його словами, оприлюднення наукових досліджень, які проводяться у світі стосовно ефективності 3 дози, очікується наприкінці вересня.

При цьому питання введення бустерної дози в Україні буде розглядатися не швидше листопада.

Тим часом, голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус закликав багаті держави запровадити мораторій на третє щеплення від COVID-19 до кінця 2021 року, доки не підтягнуть вакцинацію бідні країни.

Також Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) засудила багаті країни за створення великих запасів вакцини від COVID-19, а також ліків і засобів захисту. В організації підкреслили, що провал чесного розподілу цих ресурсів підживлює спалахи коронавірусу у всьому світу.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я анонсувала нову фазу випробувань трьох потенційних препаратів для лікування пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19. Раніше у ліків був виявлений потенціал до зниження ризику летального результату у тяжкохворих.

ВООЗ закликала 20 лідерів змінити «ганебний» глобальний дисбаланс у доступі до вакцин від коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.