У МОЗ повідомили, скільки мільйонів отримає Україна через COVAX

У МОЗ повідомили, скільки мільйонів отримає Україна через COVAX

У МОЗ повідомили, скільки мільйонів отримає Україна через COVAX

До кінця травня в Україну за механізмом справедливого розподілу вакцин у світі COVAX очікується надходження загалом понад 2,3 мільйона доз вакцин від коронавірусу.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, в Україну вже надійшла частина препаратів, які розподіляються за механізмом COVAX. Минулого тижня завдяки цій глобальній ініціативі доставлено 117 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer (торговельна назва Comirnaty)

А 23 квітня в Україну прибула партія виробленої у Південній Кореї вакцини від коронавірусу AstraZeneca-SKBio обсягом у 367,2 тисячі доз. Раніше Ляшко зазначав, що щеплення нею розпочнуть вже з 28 квітня.

Головний санітарний лікар повідомив, що Київ очікує постачання до кінця травня нових партій цих вакцин.

«21 квітня ми отримали лист від COVAX про те, що поставки інших 1 мільйона 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яка була передбачена країні, очікується до кінця травня», – йдеться у його дописі.

Ляшко додав, що 23 квітня українська влада отримала ще одного листа від COVAX, в якому йшлося про можливість поставки чергової партії препарату BioNTech/Pfizer  обсягом у близько 474 тисячі доз вже з 17 травня. Якщо ці постачання відбудуться вчасно, то загальна кількість доз вакцин, яку Україна отримає від COVAX, до літа перевищить 2,3 мільйона доз.

Нагадаємо, в ОП повідомляли 6 квітня, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини.

Тим часом, глава МОЗ побоюється четвертої хвилі захворюваності саме через травневі свята.

Раніше МОЗ спрогнозував, коли пандемія в Україні піде на спад. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов очікує погіршення ситуації із захворюваністю в Україні до 15 квітня. Після цієї дати обстановка стабілізується.

Нагадаємо, 27 березня МОЗ спочатку віднесло до «червоної зони» карантину 13 областей. Однак згодом скоротило їхню кількість до 10.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що загальноукраїнський локдаун може бути введений, якщо більша кількість областей перейдуть у «червону зону».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.