У МОЗ повідомили, чи пустять в ЄС українців, щеплених китайською вакциною

У МОЗ повідомили, чи пустять в ЄС українців, щеплених китайською вакциною

У МОЗ повідомили, чи пустять в ЄС українців, щеплених китайською вакциною

МОЗ, МЗС та віце-прем’єр-міністр з євроінтеграції працюють над тим, щоб українців, щеплених CoviShield і CoronaVac, пускали в ЄС. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вважає, що це питання може вирішитися протягом місяця.

Як заявив Ляшко на зустрічі з журналістами, відмова пропускати туристів, які щеплені вакциною, визнаною ВООЗ, – це порушення міжнародного права. Наступного тижня міністр проведе переговори в Брюсселі з приводу визнання вакцин, які використовуються в Україні, повідомляє «РБК-Україна».

«Міжнародне право говорить: якщо встановлена норма, що при перетині кордону людина повинна бути вакцинована від якоїсь інфекційної хвороби, обов’язково повинна бути вакцина, визнана ВООЗ. Тобто міжнародне право гарантує: якщо ВООЗ визнала вакцину, то будь-який регулятор всередині країни не може не пускати людини, якщо вона покаже повний курс щеплень», – зазначив Ляшко.

Він нагадав, що CoviShield як продукт AstraZeneca і CoronaVac визнані ВООЗ. Питання в тому, що європейський регулятор EMA досі їх не визнає у себе, уточнив Ляшко.

«Наскільки я знаю, EMA зараз розглядає їх документи і анонсує, що найближчим часом винесе по ним рішення. Але дати не говорять. Це не означає, що питання не рухається з місця», – пояснив глава МОЗ.

Ляшко додав, що зараз Україна також домовляється про визнання сертифікатів вакцинації з усіма країнами Євросоюзу.

«Кожна країна ЄС може самостійно домовитися про взаємне визнання національних COVID-сертифікатів і необов’язково з конкретним переліком вакцин. Зараз наш МЗС працює над цим з усіма країнами. Думаю, що протягом місяця ЄС відкриє доступ для мандрівників, які вакциновані цими препаратами», – сказав міністр.

Нагадаємо, з 1 липня в ЄС вводять свідоцтва по проходженню вакцинації – так звані «паспорти вакцинації». У ньому, зокрема, будуть враховуватися щеплення від коронавірусу, зроблені препаратами, що не були схвалені в ЄС. Свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу будуть цифровими, однак за необхідності документ можна буде отримати і в паперовому вигляді.

Вісім країн Євросоюзу схвалили індійську антикоронавірусну вакцину Covishield від Serum Institute of India для в’їзду мандрівників. Препарат застосовується в Україні, але після вакцинації в українців виникли проблеми з в’їздом на територію деяких країн.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати аудит українського COVID-сертифікату, який буде використовуватися для поїздок в країни Євросоюзу. А також прискорити роботу з підписання відповідної угоди з Єврокомісією.

Раніше в Кабінеті міністрів України зазначили, що COVID-сертифікати запустять в Україні впродовж 10-14 днів після того, як їх запровадить Європа.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зазначила, що в майбутньому цифрові COVID-сертифікати стануть чинними для країн за межами ЄС.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.